Miloš Říha opustil tento svět 1. září 2020: Slavnému hokejovému trenérovi bylo 61 let

Slavný hokejový trenér Miloš Říha zemřel ve věku 61 let. Měl zjevné zdravotní problémy, kvůli kterým byl letos v létě hospitalizován.

Poslední dva roky života pro něj byly velmi náročné. V práci to měl těžké a navíc měl zdravotní problémy.

Zdroj. archiv Sportu

I když byl hlavním trenérem národního týmu a pod jeho vedením tým dosáhl významných výsledků, ale byl nucen ustoupit nové strategii Českého hokeje.

Zdroj: archiv Sportu

Pro realizaci této strategie byl vhodnější trenér reprezentace Filip Pešán.

Na jaře 2019 začal mít Miloš Říha vážnější zdravotní problémy. Tehdy byl hospitalizován, ale po dvou dnech z nemocnice odešel.

Zdroj: Александр Головко / Wikimedia Commons

Letos v létě byl ale znovu hospitalizován a už to bylo mnohem vážnější. Stalo se tak v polovině srpna a od té doby se o něj neustále starali lékaři.

Zdroj: Martin Sekanina / Blesk

Zachránit se ho ale nepodařilo, Miloš Říha zemřel ve věku 61 let v Praze v Ústavu klinické a experimentální medicíny. Konkrétní příčina zatím není známa.

Miloš Říha byl hokejový profesionál, velmi známý hokejista a později i trenér. V roce 1981 se jako hráč stal mistrem Československa.

Zdroj: archiv Sportu

Svou trenérskou kariéru začal v roce 1990. Byl velmi populární a trénoval přední české týmy. Kromě českých týmů trénoval také týmy ze Slovenska a Ruska, například Pardubice, Slovan, Spartak Moskva, Petrohrad, Avangard Omsk.

Zdroj: repro ČT Sport

V roce 2018 se stal trenérem české hokejové reprezentace. V této funkci pracoval dva roky.

https://twitter.com/narodnitym/status/1300763573581492225

Share