Ministerstvo obchodu navrhuje znovu používat roušky a štíty kadeřníkům: vánoční trhy bez jídla a svařáku

V neděli bude vláda rozhodovat, na jakém stupni bude Česko v pondělí. Možná dojde k poklesu ze čtvrtého stupně na třetí, což znamená, že může dojít ke rozvolňění opatření. Ministerstvo průmyslu a obchodu vysvětlilo, za jakých podmínek mohou firmy při těchto či jiných opatřeních fungovat. O tom informoval deník Právo.

I kdyby naše země klesla na 3. stupeň rizika nákazy, některá opatření by byla zmírněna, ale mnoho by zůstalo. Povinné budou například roušky ve vnitřních prostorách a na některých veřejných místech.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Nebo v obchodech by mělo být 15 metrů čtverečních na 1 kupujícího a podobně. Počítá se ale s lidmi staršími 15 let, na děti se toto omezení nevztahuje.

Také ministerstvo průmyslu a obchodu navrhuje ještě některá pravidla. Navrhuje se například, aby kadeřníci, pracovníci masážních salonů, pracovníci tělocvičen a někteří další nosili roušky a také štíty.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Kromě toho, pokud by situace povolila, bylo by nutné, aby zákazníci nosili roušku a štít také. Ale kadeřníci vzpomínají na jaro a říkají, že tato zkušenost rozhodně nebyla nejlepší.

Štít byl pro ně velký problém, nedovolil jim normálně vykonávat svou práci. Štít se mlží, zkresluje barvy a přes něj je špatně vidět. Zvláště použití roušky a štítu současně komplikuje dýchání.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Na jaře byla po protestech profesionálních organizací zrušena povinnost používat současně štíty a roušky.

Pokud by se Česko dostalo na třetí stupeň rizika, mohly by se znovu otevřít restaurace, hospody a kavárny. Budou ale nějaká omezení jejich fungování.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Například budou nuceni zavírat ve 22 hodin, počet návštěvníků může být 50 procent z maxima a u jednoho stolu nemusí být více než 4 osoby.

Také vánoční trhy jsou nedoporučené. Nabízí se například neprodávat jídlo a svařené víno. Trhy mohou fungovat venku, ale stánky musí být od sebe vzdáleny minimálně 4 metry.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Kromě toho asi budou moci začít provozovat hotely a penziony, prodejny oděvů a obchody s obuví. Povinné budou roušky a také zboží, se kterým měl kontakt zákazník, musí být odloženo na 24 hodin.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Možná začnou fungovat i veletrhy, výstaviště, zoologické zahrady, fitness centry a sauny. Ale také všude musí být dodržena určitá opatření a omezení.

PSALI JSME: DÁDA PATRASOVÁ SE UKÁZALA PO NĚKOLIKA MĚSÍCÍCH: VYPADÁ VELMI DOBŘE A DENNĚ MÁ DOMA MANŽELA FELIXE SLOVÁČKA, KTERÉMU VAŘÍ

PŘIPOMÍNÁME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: ZA PŘEDCHOZÍ DOBU LABORATOŘE ODHALILY 4 048 NAKAŽENÝCH KORONAVIREM

Share