Ministerstvo práce již od konce března připravuje dlouhodobý kurzarbeit

Ministerstvo práce a sociálních věcí plánuje na podzim předložit legislativní návrh, který by upravoval v ČR dlouhodobý kurzarbeit. Již v současnosti se vedou diskuse na úrovni odborů, vlády i konkrétních firem.

Fotograf: Ondřej Toms

Zástupci zaměstnavatelů již na konci dubna požádali o zavedení dlouhodobého kurzarbeitu, ten by měl být podle německého vzoru. Lidem v Německu při takzvané částečné nezaměstnanosti výdělek pak doplácí stát, poskytuje jim vyrovnávací příspěvek.

Zdroj: personalpraxis24.de

„Pracujeme na tom od konce března, abychom měli nějaký opravdový kurzarbeit, kdy jsou v případě potíží zaměstnanci na částečný úvazek a stát doplácí jejich mzdy,“ uvedla ministryně Jana Maláčová(ČSSD).

Zdroj: nationgists.com

Ta zároveň uvedla, že program na podporu zaměstnanosti Antivirus zavedený v souvislosti s pandemií koronaviru může pokračovat i po konci srpna.

Zdroj: info.cz

„Neznamená to, že Antivirus na konci srpna končí nebo že bude pokračovat v současné podobě. Všechny možnosti jsou otevřené. Můžeme to prodloužit do konce roku, nebo změníme parametry, ale také to můžeme i skončit. Budeme se rozhodovat na základě dat. Určitě ale bude pokračovat nějaký program na podporu mezd,“ dodala Maláčová.

Share