Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo statistiky: Počet nemocných koronavirem se opět začal zvyšovat

Počet nově nemocných koronavirem denně opět stoupá. Například v sobotu bylo odhaleno 77 nových případů nákazy. Za celou dobu pandemie bylo v Česku již zaznamenáno 8 891 případů onemocnění koronavirem. Na tuto nemoc zemřelo již 315 lidí. Vyléčilo se už 6 047 lidí.

Počet nových nemocných se každý den výrazně mění. Například v pondělí bylo odhaleno 111 nových případů nákazy a ve čtvrtek jen 33.

.

V posledních několika dnech je možné opět pozorovat nárůst nemocnosti. To znamená, že nyní se počet nemocných koronavirem opět zvyšuje, i když od poloviny dubna se toto číslo postupně snižovalo.

Jako vždy nejvíce případů onemocnění bylo potvrzeno v hlavním městě, a to 2 032 lidí. Také v Praze je největší počet nemocných na sto tisíc obyvatel, a to 156 nemocných.

.

Nejnižší je tento ukazatel v Jihočeském kraji, jen 28 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že vznikly nové ohniska nákazy. Jedním z takových ohnisek byl například Důl Darkov v Kravnisku.

.

Tam hygienici otestovali množství lidí a zjistili 169 nemocných koronavirem. Důl je v Moravskoslezském kraji a právě tam je po metropoli druhé největší místo počtu nemocných v Česku.

Celkem je v Moravskoslezském kraji napočítáno 1 430 nemocných.

Naštěstí většina nemocných nepotřebuje hospitalizaci, takže nyní je v nemocnicích jen 145 lidí, kteří jsou ve vážném stavu.

.

Zvýšil se také procentní podíl počtu nemocných na celkovém počtu provedených testů. Například včera tento ukazatel činil 1,55 procenta.

To znamená, že v sobotu bylo provedeno 4 952 testů na koronavirus, z nichž 77 bylo pozitivních.

Za celou dobu pandemie bylo v Česku provedeno téměř 400 tisíc testů, z toho pozitivních bylo 8 891. Za stejnou dobu zemřelo na koronavirus 315 lidí.

.

Vyléčilo se už 6 047 lidí, ale nyní je nemocných dalších 2 529 lidí.

Tento týden se ukazatel poměru počtu nemocných k počtu provedených testů pohyboval od 0,45 procenta do 1,55 procenta.

Share