Ministr Hamáček chce, aby šéf zdravotnictví Blatný uvedl, k čemu stav nouze potřebuje: chce to vědět i opozice, aby ho mohla podpořit

Ministr vnitra Jan Hamáček a šéfka státní kasy Alena Schillerová potvrdili, že vláda bude žádat o prodloužení stavu nouze. Jednání proběhne na nejbližší vládě.

Hamáček však dodal, že požádal šéfa zdravotnictví Jana Blatného, aby do připravované tabulky s opatřeními dopsal, která omezení nouzový stav vyžadují.

Zdroj: Youtube

Tabulka s protiepidemickými opatřeními bude připravena do pátku, kdy ji probere Rada vlády pro zdravotní rizika.

Před časem vicepremiér uváděl, že nouzový stav může platit až Vánočních svátků. Nyní je schválen do 20. listopadu. Dle Hamáčka vláda stav nouze potřebuje, aby mohla zavádět plošná omezení, jako je například uzavření škol či obchodů.

Zdroj: Youtube

Předseda vlády Andrej Babiš se také zmiňoval o tom, že kabinet bude muset znovu žádat Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu.

Alena Schillerová uvedla, že vláda se zatím nerozhodla o délce jeho trvání a tuto otázku projedná na příštím zasedání.

Zdroj: Youtube

Opozice však chce, aby vláda představila data a plán, podle kterého bude postupovat. V tomto případě například o prodloužení stavu nouze ochotní jednat občanští demokraté. Prohlásil to jejich předseda Petr Fiala.

Zdroj: Youtube

Bývalý šéf KDU-ČSL Marek Výborný dodal, že lidovci budou hlasovat proti, pokud vláda do 23. listopadu nevrátí do škol alespoň část dětí. Jedná se o 1. a 2. ročníky základních škol a také 9. třídy.

Zdroj: Youtube

PSALI JSME: „PANDEMIE UŽ PŘEROSTLA MEZ NOUZOVÉ SITUACE“: WHO PŘEDPOVÍDÁ, ŽE SE SITUACE S KORONAVIREM V BŘEZNU DRAMATICKY ZMĚNÍ

PŘIPOMÍNÁME: RASTISLAV MAĎAR SE DOMNÍVÁ, ŽE SOUČASNOU SITUACI NELZE OZNAČIT ZA ÚSPĚŠNÉ ZVLÁDNUTÍ KORONAVIRU: PŘÍLIŠ MNOHO LIDÍ TUTO NEMOC NEZVLÁDLO

Share