Rastislav Maďar se domnívá, že současnou situaci nelze označit za úspěšné zvládnutí koronaviru: příliš mnoho lidí tuto nemoc nezvládlo

Epidemiolog Rastislav Maďar se domnívá, že 5 tisíc mrtvých kvůli koronaviru není dobrým výsledkem boje proti epidemii. Řekl to v úterý během debaty Nadačního fondu Neuron. Také podle něj budou roušky v budoucnu součástí našeho života v boji proti koronaviru a dalším nemocem.

Rastislav Maďar uvedl, že pro něj bylo číslo pět tisíc mrtvých znamením, že boj s epidemií není tak úspěšný, jak by si přál.

Zdroj: YouTube

Důvodů může být podle něj mnoho. Řekl, že možná to bylo ovlivněno tím, že opatření byla zavedena postupně namísto včasné a přísné reakce na začátku druhé vlny.

Dodal, že již za tyto dvě vlny koronaviru mnozí získali obrovské zkušenosti s bojem proti podobným problémům. Ministři a poslanci, lékaři, zdravotní sestry a běžní občané, teď mnozí vědí, co je třeba dělat.

Zdroj: YouTube

Podle něj jsou roušky jedním z nejlepších prostředků, které je třeba používat během vln respiračních onemocnění. Dodal, že roušky se v budoucnu stanou součástí našeho života a Češi by na to měli být připraveni.

Předpokládá, že i kdyby byla vakcína připravena, ještě několik let by mohla být použita některá opatření. Ty budou pro lidi již obvyklé a budou využity jen situačně, myslí si.

Zdroj: YouTube

Podle jeho názoru je použití opatření včas dobrým způsobem, jak se vyhnout tvrdým lokdownům.

Epidemiolog věří, že podobná situace jako nyní může trvat ještě několik měsíců. To znamená, že budou chvíle, kdy se počet nakažených sníží, nebo se zvýší, ale boj proti epidemii bude ještě nějakou dobu trvat.

Zdroj: YouTube

Rastislav Maďar říká, že kombinace účinné vakcíny a nošení roušek bude recept, který pomůže překonat virus.

Rastislav Maďar byl šéfem epidemiologické skupiny na ministerstvu zdravotnictví. Na vlastní žádost však v této funkci skončil letos v srpnu. Řekl, že to bylo kvůli podpásovkám.

Zdroj: YouTube

Na konci léta epidemiolog trval na tom, že je potřeba, aby všichni občané opět začali používat roušky. Tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a premiér Andrej Babiš však taková opatření odmítli.

Zdroj: YouTube

Nyní stejné roušky jsou povinné všude a uzavřeno mnoho restaurací, barů, klubů, obchodů a dokonce i školy. Nyní mnoho odborníků tvrdí, že Rastislav Maďar měl pravdu.

PSALI JSME: “SNAŽTE SE ŽÍT A NE JEN PŘEŽÍVAT V POSUZOVÁNÍ ŽIVOTU LIDÍ, KTERÉ VŮBEC NEZNÁTE“: Z ČEHO JE NAŠTVANÁ PRODUCENTKA OLGA MENZELOVÁ

PŘIPOMÍNÁME: 3 NEJVÍC DŮVĚŘIVÉ ŽENY PODLE ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU: TYTO NAIVNÍ ŽENY JSOU SNEM PRO MANŽELSKÉ PODVODNÍK

Share