Ministr Havlíček uvedl, proč negativní test nestačí pro ubytování v hotelu: zdůraznil, že vláda nepostupuje nahodile

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček pro web idnes.cz uvedl, že zatím nebude možné ubytovat se v hotelu s negativním testem. Nevyloučil ale, že se něco změní a v budoucnu taková možnost bude existovat.

Zdarma se otestovat antigenním testem bude možné již od středy. Neumožní to ale přístup lidem do bazénů, tělocvičen či ubytovacím zařízením. Podobnou selekci majitelé hotelů vyzkoušeli na Slovensku.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Havlíček ovšem uvedl, že nikoho nutit otestovat se nemůžeme a zdůraznil, že žijeme v právním státě. Časem ale k tomu možná dojdeme. „To by nastaly obrovské právní spory a to nás bude čekat i v rámci očkování,“ říká ministr s tím, že se v budoucnu to zřejmě změní.

Šéf rezortu potvrdil, že se také přemýšlí o tzv. očkovacím pase, který by podle ministra zdravotnictví Jana Blatného mohl v budoucnu usnadnit cestování.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Havlíček předpokládá, že se to může stát standardem ve světě a pas bude využit nejen k cestování. Ministr rovněž uvedl, že vláda postupuje dle odborných zdrojů a nezavádí opatření nahodile.

Politik se odkázal na údaje ze studie z časopisu Nature, a ta prý ukazuje, že nejnebezpečnější jsou restaurace, tělocvičny. Následují kavárny a ubytovací zařízení.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Obchody údajně naopak nejsou tak nebezpečné a riziko nakažení je tam mnohem nižší.

Nakonec Havlíček řekl, že vládě jde o mobilitu lidí. Řekl, že křivka závisí na tom, kolik lidí je na ulicích.

PSALI JSME: IVAN BARTOŠ BUDE LÍDREM KOALICE ČESKÉ STRANY PIRÁTŮ A HNUTÍ STAN: BUĎ SPOLU BUDOU VE VLÁDĚ, NEBO SPOLEČNĚ V OPOZICI

PŘIPOMÍNÁME: BLATNÝ POTVRDIL, ŽE ČESKO DOSTANE VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU JEŠTĚ V TOMTO ROCE: PRVNÍ VÁRKA BUDE URČENÁ POUZE PRO 5 TISÍC LIDÍ

Share