Miroslav Kalousek se rozhodl distancovat od Romana Šmuclera: skutečný slovní souboj vznikl mezi zubařem a politikem na sociálních sítích

V politice se věci dost často mění. Například nyní představitelé strany TOP 09 litují, že na jaře jejich zástupcem v Ústředním krizovém štábu byl šéf stomatologické komory Roman Šmucler. Po jeho veřejných vyjádřeních se od něj strana distancovala a nyní se k tomu vyjádřil i Miroslav Kalousek.

Pro mnoho Čechů je známo, že Miroslav Kalousek kritizuje politiku Andreje Babiše zejména za to, že se výrazně zhoršila epidemiologická situace.

Foto: JAKUB STADLER

Jeden pán se bývalého ministra financí na Twitteru ptal, proč „jich“ Roman Šmucler neustále všechno zlehčuje. Miroslav Kalousek mu odpověděl a celou situaci označil za trochu hloupou.

Roman Šmucler se stal jedním ze spoluautorů petice, tedy požádal vládu, aby opatření proti koronaviru zmírnila.

Zdroj: iDNES.cz

Známý lékař také na takové prohlášení politika reagoval na Twitteru. Řekl, že pro stranu TOP 09 dělal pravidelně některé věci, navíc komunikuje s různými lidmi z jejich strany.

Zdroj: ČTK / Šulová Kateřina

Mezi jedním ze zakladatelů strany TOP 09 Miroslavem Kalouskem a známým zubařem Romanem Šmuclerem vznikla na Twitteru skutečná slovní přestřelka.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Roman Šmucler řekl, že podle dohody s jejich stranou vše přenášel do Ústředního krizového štábu. Oznámil také, že jde z Parlamentu.

https://twitter.com/smucler/status/1313833155179278348

Miroslav Kalousek prohlásil, že známý lékař už s nikým z jejich strany nekomunikuje. Roman Šmucler mu odpověděl, že jde o špatnou informaci.

Zdroj: YouTube

Zubař nechtěl jména konkrétních lidí jmenovat, ale podle svých slov neustále spolupracuje s TOP 09. Celou slovní přestřelku si můžete přečíst na Twitteru.

Nutno také říci, že předseda vlády Andrej Babiš na jaře navrhl, aby opozice obsadila 3 místa v Ústředním krizovém štábu. Premiér ale chtěl, aby to nebyli politici.

Zdroj: YouTube / reflex_cz

Ústředního krizového štábu se tak zúčastnil prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, senátor a bývalý policejní prezident Martin Červíček, poslanec a lékař Vít Kaňkovský a ekonom Filip Matějka.

Share