Spekuluje se o možném testování všech Čechů: o tomto možném projektu mluvil Roman Prymula

Nyní je epidemiologická situace v naší zemi z hlediska vývoje epidemie jedna z nejhorších mezi zeměmi Evropské unie. Vláda nyní zvažuje, že by všichni Češi podstoupili testování na koronavirus. Ministr zdravotnictví Roman Prymula už hovořil o nových opatřeních, například omezí kulturní a sportovní život.

Předpokládá se, že snad všichni Češi budou muset podstoupit test na covid-19. Takový předpoklad vyslovil ve středu Roman Prymula, když mluvil o nových přísnějších opatřeních.

Zdroj: YouTube / INFO CZ

Ministr zdravotnictví tehdy řekl, že o tomto velmi ambiciózním projektu diskutovali už několik dní. Zatím jsou to jen předpoklad, nikdo si zatím netroufá tvrdit, že takový plán bude realizován.

Zdroj: Ladislav Křivan, MAFRA

„Nebylo by na bázi testů PCR, ale šlo by o antigenní testy,“ řekl Roman Prymula.

Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Podle ministra zdravotnictví by takový projekt mohl být realizován za dva týdny. Zatím to chtějí probrat s praktickými lékaři, protože je třeba to pečlivě připravit.

Zdroj: YouTube / Ministerstvo zdravotnictví ČR

Ministr předpokládá, že pokud by se tak stalo, podařilo by se odhalit více než 90 procent všech nakažených lidí v zemi.

Zdroj: Martin Veselý, MAFRA

Roman Prymula říká, že takové testování by mohlo zpomalit šíření koronaviru v naší zemi. V Česku byl v posledních dnech rekordní počet nakažených, například ve středu bylo 5 337 nových nakažených.

Zdroj: YouTube / WAidid

Počet nakažených nyní přesahuje 46 tisíc. Vláda proto byla nucena některá opatření zpřísnit.

Share