Mladá rodina neměla peníze na byt, proto si koupili opuštěný dům

Mladí manželé vždy chtěli mít svůj vlastní barák. Ale ne každý má k tomu finanční zdroje. Jofi a Adam z Maďarska měli málo peněz, proto si nemohli koupit byt nebo dům v hlavním městě Budapešti. Nechtělo se jim bydlet v pronajatém domě. Proto si začali hledat něco ve vesnici zvané Vasharosbek, která je 177 km od Budapešti.

Zdroj: lemurov.net

Zde Adam a Zhofi našli starý chatrný dům, který byl mnohem levnější v porovnání s nemovitostí ve hlavním městě. Poté si manželé začali vytvářet vlastní rodinné hnízdo.

Dům o rozloze 40 metrů čtverečných byl postaven v roce 1926 a posledních patnáct let nikdo tady nebydlel. Takže tady bylo hodně odpadku.

Zdroj: lemurov.net

Západní zeď byla úplně zchátralá. Adam ji rozebral s pomocí známého zedníka. Místo ni postavili novou cihlovou zeď. A k tomu předělali střechu domu, oni je trochu zvedli a takovým způsobem vytvořili druhé patro. Manžele dokázali proložit v domě elektřinu, udělat kanalizaci a zajistit internet.

Zdroj: lemurov.net

Pár se rozhodl znovu vytvořit tradiční venkovský interiér. Adam byl schopen opravit starou hliněnou cihlovou pec. Zrekonstruovaný a pouze mírně modernizovaný design domu vypadal velmi krásně.

Zdroj: lemurov.net

Zhofi a Adam strávili zhruba rok a půl na všech opravách. Vzhledem k tomu, že dům zrekonstruovali sami a s pomocí kamarádů, neutratili příliš mnoho peněz. Kromě toho mladým manželům pomáhali také místní obyvatelé.

Zdroj: lemurov.net

Dům byl na prodej s pozemkem, na kterém Adam a Zhofi udělali zahrádku.

Zdroj: lemurov.net

A ještě oni si koupili tele, slepice a jiná zvířata.

Zdroj: lemurov.net

Hodně vesničanů se stěhuje do velkých měst, ale Zhofi a Adam se rozhodli udělat naopak.

Zdroj: lemurov.net

Manžele tvrdí, že život v přírodě je mnohem lepší než v prašném hlavním městě.

Share