„Moc vás prosíme, berte trhy jako možnost nákupu a ne jako společenskou událost“: Jak prošly farmářské trhy v Praze dle mluvčího městské policie

I přes to, že v Česku je zavedený nouzový stav a vyhlášen lockdown, na farmářské trhy na náplavce ve hlavním městě dorazili stovky lidí.

Zdroj: youtube.com

Organizátoři však opakovaně připomínají aby se nakupující platná opatření respektovali a pravidelně používali dezinfekce rukou a měli zakrytý ústa a nos během celého nákupu. Dle vládních nařízení trhy se mohou konat v případě, pokud bude dodržovat opatření, mezi kterými patří rozestupy 2 metry anebo zákaz shlukování.

Zdroj: idnes.cz

Obyvatele Prahy v sobotu dopoledne si nenechali ujít hezkému počasí a vyrazili na nákup do centra na náplavku. Pořadatelé krátce před otevřením trhu pobízeli, aby všechny dodržovali vládních omezení. Mezi omezení patří nyní mnoho co: od zakrytých úst a nosu do nakupování ve dvojicích či pravidelné používání dezinfekce.

Zdroj: idnes.cz

„Moc vás prosíme, berte trhy jako možnost nákupu a ne jako společenskou událost,“ uvedli organizátoři. Hlavním cílem trhů je podpořit drobné farmáře a nabídnout občanům kvalitní potraviny z českého chovu.

Zdroj: idnes.cz

Tiskový mluvčí policie Jan Daněk zatím dodal, že pražská policie neměla žádnou zpráva tykající se trhů. “Povinností organizátora je zajistit, aby byla dodržována všechna mimořádná a hygienická opatření,“ uvedl mluvčí. Sdělil i to, že v okolí trhu policie obstarala bezpečí nakupujících dvěma hlídkami.

Share