„Moje tvář se stane jeho problémem“: Kdo jsi, madame Macronová

Skutečnost, že si ambiciózní politik vzal ženu, která je od nejstarší o 24 let a nemůže z něj udělat otce, doslova šokovala svět. Oba však útokům odolali důstojně. A jdou ruku v ruce přes všechny krize posledních let. Jaké je vaše tajemství, madame Macronová?

 

Zdroj: youtube.com

 

Emmanuel Macron se poprvé objevil na veřejnosti s Brigitte, když byl ještě ministrem hospodářství. A zamiloval se do ní mnohem dříve, bylo mu teprve 16 let a ona byla jeho učitelkou, vdanou matkou tří dětí. Co se mezi nimi stalo? Proč je tento příběh symbolem lásky?

Nejlepší oblečení a šperky pro známé

Brigitte se narodila jako šesté dítě v rodině dědičných cukrářů. Nejmladší dívka vyrostla nejveselejší a nejaktivnější, hodně jí bylo dovoleno, byla velmi milovaná a hýčkaná. Rodina byla bohatá a slavná – v městečku Amiens dodávali její rodiče čokoládu a další sladkosti všem obyvatelům. Brigitte studium na škole opravdu bavilo, hodně četla a od dětství snila o tom, že se stane učitelkou.

 

Zdroj: en.24smi.org

 

Brigitte byla oblékána v nejlepších obchodech ve městě a pro její akademický úspěch někdy dostávala i šperky. Dnes by se o ní říkalo jako o chytré, módní a úspěšné dívce. Není proto divu, že ve věku 20 let se dívka stala nevěstou místního bohatého muže Henriho Louise Oziera. Ženich uspořádal velkolepou svatbu, ale nelíbilo se mu, že jeho žena chtěla pracovat. Chtěl mít po svém boku ženu v domácnosti. A poté, co mu porodila dvě děti, ji Henri vzal s třetím dítětem na cestě daleko od svých rodičů, až na předměstí Štrasburku.

 

Ne submisivní manželka, ale aktivní povaha

Když tam porodila své třetí dítě, si dala cíl: „Budu učit !“ Naštěstí už v té době měla odpovídající diplom a osvědčení. Soukromé lekce, které se Brigitte podařilo najít, ji vůbec neuspokojily: její temperamentní povaha vyžadovala aktivnější zaměstnání. A návrat do Amiens přišel velmi vhod. Tam manželka úspěšného finančníka snadno našla místo učitelky na vysoké škole a zároveň začala vést dramatický klub.

 

Zdroj: en.24smi.org

 

Dcerin spolužák je mladý génius

Na tuto školu chodila také její nejstarší dcera Laurence. Emmanuel Macron s ní studoval ve stejné třídě a rychle se spřátelila se společensky vyvinutým chlapcem. A pak se s ním setkala také Brigitte: 15letý chlapec začal navštěvovat hodiny dramatického klubu. Vyčníval mezi ostatními školáky: učitelé si všimli jeho vážnosti a inteligence. Emmanuel byl nepochybně talentovaný, všichni ho považovali za mladého génia.

 

Zdroj: youtube.com

 

První polibek – na školní scéně

Po příští premiéře, kdy se radostní umělci společně s jejich učitelkou poklonili a užívali jsi potlesku, Emmanuel políbil Brigitte před všemi na tvář. Tehdy to nikdo nevnímal jako drzost, považoval to za přirozený projev vděčnosti a úcty k učiteli.

 

Zdroj: youtube.com

 

Brzy však ve městě šeptali: čtyřicetiletá učitelka a teenager začali trávit příliš mnoho času společně. Už do ní byl zamilovaný, komunikace s ní inspirovala studenta pro další a další nová literární díla a poté napsal erotický román. Přečetl jí svou poezii a jednou v rozpacích přinesl i tento román: opravdu chtěl, aby si ho přečetla.

 

„Špatná“ láska a všeobecné odsouzení

Brigitte měla pocit, že se do těchto „nesprávných“ vztahů ponořuje hlouběji a hlouběji. Ale byla Emmanuelem tak zaujatá! Romanticky smýšlející mladý muž se velmi lišil od jejího manžela, seriózního bankéře. Mimochodem, Brigitte, unesená Emmanuelem, ani neporušila zákon: ve Francii od 15 let začíná „věk souhlasu“, takže by to nebylo považováno za svádění. Ale v tomto případě by musela ukončit svou kariéru učitelky.

 

Zdroj: youtube.com

 

Nicméně románek náhle skončil – hned poté, co se rodiče mladého Macrona dozvěděli o románku svého syna a jeho učitelky. Jednoznačně odmítli tento vztah přijmout, pro ně byl tento příběh šokem. Celou tu dobu si mysleli, že jejich syn chodí s Laurence, dcerou Brigitte. Cítili se zneuctěni a požadovali, aby milenci alespoň počkali, až mladík dosáhne 18 let. Na to Brigitte upřímně odpověděla, že to nemůže slíbit.

 

V exilu – do Paříže

Emmanuel byl poslán studovat do Paříže – daleko od pokušení Amiens. Při rozloučení řekl své milované, že se za ní stejně vrátí a vezme si ji. Brigitte se ze všech sil snažila na mladého muže zapomenout, byla si jistá: její city byly „špatné“, snažila se odvrátit od lásky a bezhlavo se vrhla do práce. Ale zazvonil telefon a její srdce šťastně tlouklo hned při prvním zvuku jeho hlasu. Neviděli se více než rok. A pak mu bylo 18 let. Zákaz rodičů ztratil svou moc. Začala často přicházet k Emmanuelovi do Paříže a používala k tomu jakékoli záminky. Milenci ztratili hlavu z lásky.

 

Zdroj: youtube.com

 

Skandál a rozvod

V Amiensu se mezitím situace opravdu zhoršila. O Brigitte se říkalo že obtěžuje mladistvé chlapce, mnoho přátel ji přestalo pozdravovat. Emmanuelovým rodičem se vysmívali, z vážené rodiny se stali předmětem plytkých vtipů. A podle klasických anekdot byl její manžel poslední, kdo o situaci věděl. Samozřejmě upadl do zuřivosti. Vydat svou manželku spolužákovi vlastní dcery, o kterou se staral ve vlastním domě? Opustil rodinu hlasitým zabuchnutím dveří. A ona pak musela mluvit se svými zmatenými dcerami a vysvětlovat, že se jejich matka zamilovala.

 

Zdroj: en.24smi.org

 

Utrpení štěstí

Po 10 let se Brigitte a Emmanuelle navzájem milovaly, navzdory nepřejícníkům a různým překážkám. Mladému muži se podařilo získat dobré vzdělání – koneckonců měl cíl dostihnout úspěch své milované ženy, potřeboval jí něco nabídnout, takže spěchal s budováním kariéry. Nakonec měl diplom a dobrou práci a 29letý Emmanuel slavnostně požádal o ruku 53letou ženu, kterou nikdy nepřestal milovat ani na minutu. Její dcery jsou již dlouho dospělé a nezávislé, konečně své matce porozuměly a odpustily její snaze o štěstí. Emmanuelle a Brigitte se vzaly.

 

Zdroj: youtube.com

 

Od nenávisti k lásce

O několik let později Macron převzal funkci francouzského ministra hospodářství. Dívali se na úctu k jejich páru v Paříži: nejenže je mnohem starší, je také nadměrně aktivní, nepřestává učit a neváhá jít ven s manželem! Když se Macron v roce 2017 rozhodl kandidovat na prezidenta Francie, jejich pár se dostal pod ještě tvrdší kritiku.

A přesto vydrželi. Emmanuel byl ve volebním závodě vřele podporován jeho rodinou a jeho milovanou Brigitte. Jak později řekla: „Musí zvítězit v roce 2017, protože v roce 2022 se moje tvář stane jeho problémem.“ Mějte na paměti, že její vrásky budou ještě výraznější. Ale teď je rok 2020 – a ona je stále nádherná.

 

Zdroj: en.24smi.org

 

Poté, co se Macron stal prezidentem Francie, chtěla všechna média vyprávět jejích příběh. A řekli jí nahlas o lásce, která se zrodila a přetrvala. A ve Francii lze pro lásku hodně odpustit.

I dnes se snaží spolu trávit co nejvíce času, i když prezident toho moc nemá. Emmanuel Macron vždy mluví o své ženě jako o velmi inteligentní a svobodné ženě. Zastává reprezentativní pozici, tj. Je zástupkyní Francie na oficiálních mezinárodních akcích. Brigitte zároveň vždy zdůrazňuje: není státnicí, ale především milující manželkou. Nosí minisukně, vybírá oblečení od Louise Vuittona a stejně jako za mládí jí z čela vrhá vzpurnou zlatou vlnu. Ve Francii by samozřejmě měla být pouze taková první dáma.

 

Share