“Nejistotu prožíváme všichni, v tom vám víra nepomůže“: Kněz Vácha promluvil o sociálních sítích, manželství, single lidech a o víře

Má velice rád přírodou a vnímá víru v Boha. Nedávno katolický kněz Marek Orko Vácha prezentoval svou knížku Selfíčka. V ni vysvětluje své mínění o sociálních sítích či například o lidech, kteří nemají druhou polovičku.

Zdroj: youtube.com

Již v úvodních stránkach knížky píše o Facebooku a uvádí, že kvůli sociálním sítím člověk nadměrně soustředěn na sebe, na své vlastní zážitky a prožitky, že se nezůstává energie pro to, aby všiml okolní svět a ostatních lidí. Sám kněz Vácha po prezentaci knihy přiznává se, že nepřítelem Facebooku není, a svěřil, že může být Facebook dobrým sluhou. “Připadá mi však patologické, jak se každý snažíme poukázat na svou osobu a získat co nejvíc lajků,“ řekl.

Zdroj: magazin.aktualne.cz

Ohledně problému single lidi komentuje, že jev, kdy ženy počínají být finančně nezávislé na mužích, a z manželství se tak začíná být vztah ekvivalentních lidí, je pozitivně. Zatím hlavní problém v tom je, že právě kvůli tomu většina mladých lidi pouze užívají svobodu a nechtěli brat zodpovědnost za své činnosti. Proto se často vztahy mezi mladým lidmi jsou nestálé a proto se objevila přezdívka jako generace sněhových vloček.

Zdroj: magazin.aktualne.cz

Vnímá kněz zatím i rozdíl mezi linkou vírou. Pokud ccidi dítě na základní školu a pak o víkendech do kostelu s rodiči tak je to podle něj normální jev. Zatím pokud mladý úlovek ve věku okolo dvaceti let chodí tam za stejným účelem, tak je to přinejmenším infantilně. “Víra není jenom intelektuální názor na vznik světa,“ promluvil kněz. V knížce také upozorňuje na to, aby se mladí svůj život nepromarnili.

Zdroj: magazin.aktualne.cz

Je jistý i v tom, že víra člověku nepomůže v tom, aby přijal zodpovědnost za svůj život. “Nejistotu prožíváme všichni, v tom vám víra nepomůže,“ míní. Pokud si jedinec zvolí kupříkladu vystudovat univerzitu nebo třeba chodívat s dívkou, tak není žádná jistota, že nebude dělat chyby vůbec a je to normální.

Share