“Možná, že když to uvidí na vlastní oči, tak změní názor“: Co uvedl bývalý prezident Václav Klaus vůči epidemiologické situaci v státu

Bývalý prezident Václav Klaus negativně ohodnotil nejen postupy bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, ale i restrikce, které vlad zaváděl v boji proti koronaviru.

Zdroj: idnes.cz

Zmínil dokonce i dotaz opatření na statní ekonomiku. Šéfa České lékařské komory Milana Kubka pojmenoval jako hrůzostrašnou figurku, a Kubek je jistý, že exprezident škodí státu um dlouhou dobu. Dle bývalého ministra zdravotnictví Prymuly Klaus nesnaží občanům pomoct v boji s nemoci COVID-19, ale naopak vyzývá k neposlušnosti.

Zdroj: idnes.cz

Bývalý prezident komentoval jednání bývalého ministra zdravotnictví Prymuly jako výbojní a agresivní. Dokonce ho srovnal s tím, jak jednal Mussolini. Zatímco nového ministra zdravotnictví Blatného od začátku nepovažuje za arogantního. “Vybízí lidi, aby sami zvážili, co je pro ně užitečné,“ řekl Klaus o Blatném.

Zdroj: idnes.cz

Roman Prymula v rozhovoru zatím výroky Václava Klause odmítal. “Nemyslím si, že jsem někdy působil arogantně. Jen jsem důrazně apeloval na občany, aby dodržovali opatření,“ promluvil Prymula. Zdravotní zařízení jsou nyní přeplněné a dle Prymuly pan Klaus jedná nepřemýšlivě a nevypadá, že má zájem počet nakažených snížit.

Zdroj: idnes.cz

Klaus se rázně sdělil veřejnosti své mínění ohledně šéfa České lékařské komory Milana Kubka. Milana Kubka pojmenoval jako hrůzostrašnou figurku. Důrazně mu dal odpověď, že prý v tuzemsku expresident pouze škodí. Podle něj pokud chce epidemiologické situaci pomoci, tak může osobně přijít do nemocnic jako dobrovolník. “Možná, že když to uvidí na vlastní oči, tak změní názor,“ podotkl.

Share