Chlapec se stal školákem ve věku 2 let a už ve 12 letech studoval na univerzitě: Ale dítě sebe nepovažuje za zázračné

12letý chlapec, který studuje na univerzitě, nepovažuje sebe za zázračné dítě.

Ve věku čtyř týdnů se dítě začalo učit mluvit a ve dvou letech už šlo do první třídy. Nyní je chlapci 12 let a stal nejmladším studentem Aeronautics and Astronautics Institute. Pokud je pro příbuzné a přátele zázračný, pak pro vrstevníky – anomálie.

Zdroj: ukr.media

Caleb Anderson z Marietty ze státu Georgie se připravuje na to, aby se stal novým Elonem Muskem, a zároveň je prvním studentem v historii, který vstoupil do leteckého inženýrství v tak raném věku.

Chlapec začal překvapovat své rodiče téměř okamžitě po narození. Když byl Calebovi sotva měsíc, začal kopírovat řeč své matky.

Zdroj: youtube.com

„Ne všechno, co Caleb dělal, se nám zdálo normální,“ řekla matka Claire a dodala, „Caleb začal napodobovat mou řeč, když mu byly jen čtyři týdny.“

Ve věku dvou let chlapec šel do první třídy, aby mohl číst a rozumět ústav USA.

Zdroj: youtube.com

„Jasně si pamatuji, že jsem šel do první třídy. Všichni kolem mě byli mnohem vyšší než já, protože mi byly jen dva roky,“ uvedl Caleb.

Za tři roky byl Caleb přijat organizace Mensa, která sdružuje 2% nejinteligentnějších lidí světa.

Zdroj: youtube.com

Chlapec také ovládl španělštinu, francouzštinu a čínštinu. Velmi rychle se začal učit na střední škole, ale jeho noví spolužáci z toho příliš nebyli nadšení.

„Děti se na mě dívaly shora dolů, zacházely se mnou, jako bych byl anomálie,“ přiznává kluk.

Zdroj: youtube.com

V letech 2019 až 2020 studoval letecké inženýrství na Chattahuchi Technical College.

Chlapec nyní sní o stáži u Elona Muska, ale jeho rodiče chtějí, aby získal zkušenosti na Georgia Institute of Technology, kam nastoupí v říjnu 2020.

„Chceme si být jisti, že až dospěje, bude skvělým manželem, otcem a přítelem,“ řekli rodiče.

Matka má magisterský titul v oboru vzdělávání a otec je prodavač informačních technologií. Oba již nejsou schopni pomoct svému synovi s domácími úkoly, protože jeho domácí úkol je příliš obtížný.

„Oba nerozumíme ničemu o raketové technice, ale musíme si být jisti, že ho můžeme naučit i jiným věcem: soucitu, laskavosti a hledání dobrého u ostatních,“ řekla Claire.

Zdroj: youtube.com

Caleb sebe ale nepovažuje za génia. „Nejsem moc chytrý,“ přiznal skromně Caleb.

Share