„Musím se za to omluvit, protože situace, která nastala v těchto dnech, je alarmující“: Proč došlo k alarmující situaci s COVID-19 dle Romana Prymuly

Po času, co Roman Prymula strávil na postu ministra zdravotnictví počet nakažených virem nezmenšuje, ale naopak čísla extremně rostou. Zřejmě nový ministr nařídil špatná opatření a věřil že se to lidi budou stoprocentně dodržovat.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Na místo Adama Vojtěcha měl by přijít více přísný pan, ale jenom nyní kdy čísla dosahují tisíc nakažených, přijdou přísná opatření.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Prymula zatím odpočátku spoléhal na domlouvání lidem, v okamžiku kdy mu založili Twitter jako první zpráva byla výzva zůstat doma během prodlouženého víkendu, radil číst nebo koukat snímky. Nebyla to žádná omezení na státním úrovni.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Je ale jasné, že občane si ho rád nedodržují, ale se snaží vrátit život do zajetých koleji před pandemii.
Očividně i sám ministr všiml toho, že vláda a stát na takovou velkou pandemii připraveny nebyly. A tím paden i jeho opatření, jak on uvedl ve čtverek, jsou mírná. „Musím se za to omluvit, protože situace, která nastala v těchto dnech, je natolik alarmující, že jsem tuto strategii byl nucen změnit,“ dodal Prymula.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

V pátek to zopakoval a potvrdil za přítomnosti premiéra České Republiky Andreje Babiše. Řekl to, že situace je natolik vážná, že nová opatření budou platné ihned.

Share