„Hasiči byli rádi, že zachránili štěňata labradora“: Nebylo jim do smíchu, když zjistili, o koho ve skutečnosti jde

Záchranáři si mysleli, že našli novorozená štěňata labradora, a byli potěšeni, když se rozhodli, že teď bude mít každý psa. Když zvířata vyšetřili veterináři, ukázalo se, že chovat tato zvířata doma je naprosto nemožné.

Hasiči v americkém městě Denver přijali hovor, že z poklopu na jedné z ulic jsou slyšet podivné zvuky podobné pištění zvířat. Záchranáři vyrazili na místo.

Zdroj: medialeaks.ru

Po prozkoumání poklopu, skrz který nebylo vidět, kdo se skrývá uvnitř, došli záchranáři k závěru, že pod ním jsou opravdu nějaká zvířecí mláďata.

Hasiči měli speciální úkol – dostat zvířata tak, aby žádné z nich nebylo zraněno. Záchranáři pomocí speciálních nástrojů odřízli poklop a brzy se přesvědčili, že se nemýlili: před nimi byla štěňata.

Zdroj: medialeaks.ru

„Dívali jsme se na ně a mysleli jsme, jaké je to plemeno, ale byla štěňata tak malá, že to bylo téměř nemožné pochopit. Ale bylo jich hodně, bylo to hezké,“ řekl jeden z hasičů.

Záchranáři předpokládali, že jsou to malí labradoři, a rozhodli se, že novorozená štěňata majitelé vyhodili, ale později jim zavolala žena, která řekla, že viděla, jak štěňata spláchla tekoucí vodou.

Zdroj: medialeaks.ru

„Byli jsme rádi, že to nebyl další důkaz lidské krutosti, ale jen nedorozumění“.

Jeden z hasičů se rozhodl, že dočasně nechá štěňata u sebe. Před tím se muž chystal ukázat psy veterináři, aby se ujistil, že je zvířata v pořádku.

Zdroj: medialeaks.ru

Záchranář odnesl pejsci k specialistovi, nechal je na vyšetření a požádal o zavolání, když skončí veterinář se všemi analýzami.

„Když mi zavolal a řekl prvních pár slov, nedokázal jsem se přestat smát. Poté jsem musel vysvětlit svým kolegům, že nebudou mít psy. Budou mít lišky“.

Zdroj: medialeaks.ru

Nalezená zvířata se ukázala být mláďaty stříbrné lišky, která v mladém věku opravdu vypadá jako štěně.

Zdroj: medialeaks.ru

Po konzultaci s veterinářem se hasiči rozhodli odvézt liščata na místo, kde je našli – v naději, že se matka pro své potomky vrátí. Několik nocí sledovali záchranáři situaci, ​​liška se však neobjevila.

Poté se rozhodli, že nejlepším řešením bude nechat mláďata na klinice, kde jim bude věnována náležitá péče.

Share