Muž celý život muž si schovával skromný dárek od spolužáka: Po 50 letech ho prodal a zbohatl

Muž se rozhodl přebrat svou sbírku desek a narazil na skutečnou raritu. Hudební album předal hodnotitelům, kteří doporučili, aby ten předal nález na dražbu.

Nejvzácnější exemplář alba Who – My Generation se na dražbě v Hertfordshire prodal za sedminásobek původně stanovené ceny.

Podle dražitelů to bylo poprvé v jejich praxi, kdy se do dražby dostalo původní album s podpisy všech účastníků legendárního kolektivu.

Zdroj: medialeaks.ru

Dražitelé společnosti Excalibur měli potíže s nastavením počáteční hodnoty šarže, protože podobné dražby předtím jednoduše neexistovaly. Který se udržet anonymitu fanoušek The Who se rozhodl, že vyvolávací cena v tisíc liber — to je urážka pro jeho oblíbenou kapelu, a vyhrál nabídku, zvyšovat náklady na desky na 11 tisíc liber.

Zdroj: medialeaks.ru

Specialista společnosti Excalibur Auctions Jonathan Torod, který dražbu pořádal, řekl, že tato položka se pro Aukční dům stala ikonickou.

V aukčním domě se také mluvilo o tom, že desku jim předal muž, který v šedesátých letech chodil do stejné třídy se synem manažera skupiny Billa Kerbishleyho.
Kamarád mu jednoduše dal podepsanou desku všech členů kapely, která byla tehdy na samém začátku jeho hudební cesty. No a co bylo dál – už je historie.

The Who vydali album hned po úspěchu svých prvních singlů, které obsadily poměrně vysoká místa v hudebních žebříčcích. Album vyšlo s podporou britského labelu Brunswick Record v prosinci 1965 a opakovaně se dostalo mezi nejlepší rocková alba všech dob.

Share