„To, aby se ústavní vyšetřovací komise ustavila, jednoznačně podpořím“: Jaký úkol bude mít vyšetřovací komise podle vicepremiéra Jana Hamáčka

Vicepremiér Jan Hamáček po tom, jak se skončí ve státu druhá vlna koronavirové pandemii bude podporovat vznik speciální komise.

Zdroj: youtube.com

Cílem teto určené ke zkoumání komise by bylo zjistit jaké rozhodování se stalo kritickým v rozvoji situaci kolem nemoci.

Zdroj: denik.cz

Za účel bude komise ušetřit kdo to rozhodování udělal před začátkem druhé vlny. Hamáček dodal, že premiér ČR Andrej Babiš tehdy do jednání o zavedení nových restrikci rázně vnikal.

Zdroj: denik.cz

„To, aby se ústavní vyšetřovací komise ustavila, jednoznačně podpořím,“ řekl vicepremiér. Poslanci by dle něho měli začit své vyšetření až po tom, jak se druhá vlna COVID-19 odejde.

Zdroj: denik.cz

Nápadu poskytla podporu i předsedkyně opoziční TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Svěřila i to, že ona ještě na začátku roku během první vlny nabízela to, aby vznikla taková rada, zatímco ČSSD volila proti návrhu.

Zdroj: denik.cz

Tehdy Pekarová uvažovala o vznik komise, cílem které by bylo dohlížet nakupování zdravotnického materiálu, opoziční strana však takové rozhodnutí pokládala za předražené.

Share