Muž dvakrát zachránil medvídka před zlým osudem: Jak mu medvídek poděkoval

Pilot nenechal medvěda na osud. Stali se nerozlučnými přáteli. Nyní se medvěd Mansur stal hvězdou. A před čtyřmi lety mohlo malé zvíře zemřít.

Zdroj: instagram.com

V polovině jara roku 2016 si na letišti Orlovka v oblasti Tveru jeden z pilotů všiml na dráze měsíčního medvídka. Nikdo nevěděl, jak se tam dostal.
Dedvídek dostal jméno Mansur a staral se o něj pilot Andrej Ivanov. Přistoupil k otázce se vší vážností. Studoval literaturu, kontaktoval veterináře a dobrovolníky zapojené do záchrany medvědů hnědých. Medvídek se k pilotům přilnul a rostl. Nebyl by schopen přežít ve volné přírodě, protože nebyl zvyklý se o sebe starat – vydělávat si na živobytí a schovávat se před pytláky.

Zdroj: goodhouse.ru

Začali hledat pro Mansura chráněnou krajinnou oblast – a našli „Seligera“. Andrej požádal o povolení navštívit přítele. Lidé, kteří si pro medvěda přijeli, nejprve souhlasili a pak začali opakovaně odmítat. Potom Ivanov, který měl špatné předtuchy, začal zjišťovat, kde Mansur ve skutečnosti je.

Zdroj: goodhouse.ru

Jeden z dopravců se dokonce nechal říct pravdu. Přiznal se, že medvěd byl převezen do chovné stanice, kde lovci cvičí psy tím, že je poštvávají na divoká zvířata.
Celá letová posádka si přijela vyzvednout Mansoura. Medvěd okamžitě poznal známých. Jeho štěstí neznalo mezí – snažil se objemout nohy Andreje a nechtěl ho pustit. Naštěstí nebylo zdraví medvěda ohroženo. Zvíře trochu ztratilo váhu a srst začala vypadat o něco hůř.

Zdroj: goodhouse.ru

Mansoura přivezli na letiště, ale už nesměl chodit kdekoliv a byla pro něj postavena speciální voliéra. Pro ochranu před mrazem má izolovaný pokojíček. K dispozici jsou také různé hračky, mini bazén, skluzavka, sudy a pneumatiky, se kterými si můžete také hrát.

Zdroj: goodhouse.ru

Co se tyče jídla, medvěd si vydělává sám jídlo. Stal se hvězdou sociálních sítí, má miliony zhlédnutí na YouTube. Andrej mu uspořádal e-shop, kde se prodávají suvenýry s fotografiemi Mansoura. Medvěd má své vlastní stránky na sociálních sítích a dokonce i celý web, který je je vidět live vysílání ze života zvířete ve voliéře. Konec konců skupina „Serga“ mu věnovala píseň „Jsem medvěd hnědý“.

Share