“Muž skočil z konstrukce skluzavky do vody. Byl v intenzivní lékařské péči“: letecky byl pak transportován do vinohradské nemocnice

Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové došlo k úrazu na Jezeře po skoku do Jezera v místech, kde byla velmi malá hloubka.

„Sedmadvacetiletý muž skočil z konstrukce skluzavky do vody. Byl svědky po tonutí vytažen na břeh. Přivolaný lékař záchranné služby měl podezření na vážný úraz páteře. Muž jevil známky požití alkoholu. Zraněný byl v intenzivní lékařské péči a připojen na umělou plicní ventilaci. Letecky byl pak transportován do vinohradské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranky.

Zdroj: wikimedia.org

Hned dvakrát musel v závěru pracovního týdne do lázeňského města záchranářský vrtulník. Ve čtvrtek po deváté večer přistával poblíž poděbradského Jezera. Důvodem byl vážně zraněný muž, který si podle dostupných informací úraz přivodil skokem do vody z konstrukce skluzavky. Podruhé pak letěl pro mladíka, který pod vlivem drog vyskočil ze druhého patra.

Zdroj: denik.cz

Její slova na sociální síti potvrdil i očitý svědek, někdejší zastupitel Jiří Felkr.

„Zřejmě podnapilý pán skočil šipku po hlavě z konstrukce dětské skluzavky (bez skluzavky), tady se zapíchl hlavou do dna a pravděpodobně si zlomil obratel, jelikož hned ochrnul a necítil tělo. Byl hned vytažen lidmi na břeh a přijela záchranka, městská policie, Policie a vrtulník,“ uvedl Jiří Felkr.

Zdroj: zachrannasluzba.cz

Záchranářský vrtulník se vrátil do Poděbrad v pátek kolem páté odpolední.

V Opletalově ulici vyskočil mladík ze druhého patra.

„Na místo byly vyslány dvě pozemní posádky záchranné služby i vrtulník letecké záchranky. Mladý muž utrpěl zlomeninu ruky a nosu. Byl intoxikován drogami,“ konstatovala mluvčí záchranky.

Zdroj: boleslavsky.denik.cz

Podle našich informací se jednalo o osmnáctiletého mladíka, který byl následně letecky transportován do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích.

Share