Redaktor Holan z Majora Zemana odešel na pravdu Boží: Nechal po sobě šlechtické sídlo

Herec Svatopluk Matyáš zemřel v čtvrtek 9.července. Diváci ho znají z mnoha roli, ale nejvíc se proslavil kdy hrál redaktora Holana ve seriálu Třícet případ majora Zemana.

Zdroj: lidovky.cz

Také herec ztvárnil Jotodoma v seriálech Kamenný řád, pilota Pavla ve filmu Nebeští jezdci, doktora Junka ve filmu Akce Bororo a v nedávno reprízovaném Případu mrtvých spolužáků byl redaktorem Sucháněm.

Zdroj: ahaonline.cz

Matyáš je také známy tím, že svýma rukama zrekonstruoval na Slovensku venkovské sídlo šlechticů. “To je životní úspěch,” řekla v interview hvězda Majora Zemana.

Zdroj: super.cz

Ten velký kaštěl v Jasonové v Žilinském kraji zdědila jeho zesnula manželka Věra po své matce, která se provdala do Prahy za architekta Benše.

Zdroj: blesk.cz

“Na objekt už v době, kdy jsme ho konečně vybojovali zpět, existoval demoliční výměr. Přemítal jsem, zda to vůbec dokážu dát do kupy. Mé sebevědomí zvítězilo,” řekl herec, který sám zrekonstruoval to sídlo. “Manželka mě shora pozoruje a určitě má radost,” dodal Matyáš.

Zdroj: super.cz

Celých deset let herec pracoval na svém sídle, a kvůli tomu všechny roli odmítal. “Lákali mě hrát různé dědky, ale vymlouval jsem se, že jsem v cizině,” řekl Svatopluk.

Zdroj: blesk.cz

Matyáš vždy říkal, že práce na sídle, byla pro něho jako fitness. A v jeho věku je důležité se denně hýbat. “Pracuji v Jasenové i v Praze, kde se starám hlavně o zahradu. Neumím zahálet,” řekl herec.

Zdroj: aktualne.cz

Matyášova dcera Alena řekla, že se její tatínek cítil velmi dobře, ale poslední dny začal hubnout, byl bledý a špatně se mu dýchalo. “Už nyní mi chybí. Prodělal zřejmě mozkovou příhodu, odešel pokojně ve spánku, v domově seniorů,” dodala žena.

Zdroj: ceskoslovenstiletci.cz

Share