Muž spí na ulici jedenáct let a nehledá soucit, v něčem má ale pravdu: Nejeden by mohl žárlit, protože má všechno, co se nedá koupit

Muž žije na ulici neuvěřitelných jedenáct let, ale nelituje se, protože takový život si dlouho přál. Nyní stráví noc pod železničním mostem a navzdory ne zrovna nejpohodlnějším podmínkám si říká že je šťastný a svobodný člověk.

 

Zdroj: medialeaks.ru

 

„Obyvatel britského města Birmingham jménem Paul má již 53 let. Muž strávil posledních pět zim pod železničním mostem. Přestože život mnoho Britů nelze nazvat nejjednodušším, vybral si jej záměrně a očividně nelituje svého rozhodnutí,“ napsal o něm BirminghamLive.

Brit vyrostl v rodině se šesti bratry a sestrami, ale moc neříká o tom, jak žil dříve. Paul připouští, že měl svou vlastní rodinu a dvě děti, které neviděl od roku 1993, a že strávil ve vězení 15 let svého života, ale o tom mlčí.

 

Zdroj: medialeaks.ru

 

Nebyla to minulost ani peníze, které ho přivedly do jeho současné pozice, která je skutečně schopna drasticky změnit jeho život, ale jeho vlastní volba.

„Právě jsem to udělal. Právě se to stalo. Nechtěl jsem být v kanceláři, v továrně, prostě jen sedět a pracovat. Odešel jsem pracovat na farmu, protože jsem chtěl vidět svět, než zestárnu. Neposlali mě na ulici, vybral jsem si to sám,“ – vysvětluje.

 

Zdroj: medialeaks.ru

 

Nyní je jeho domovem malý prostor pod mostem s plotem, uvnitř kterého je provizorní postel ze stavebních materiálů a velké plechovky od piva. Mužovy koberce jsou nahrazeny novinami roztroušenými po zemi a jeho věci visí na drátu.

Ale takové podmínky Pavla neobtěžují, protože prostě na ně nemyslí, a je mu jedno jak dobré nebo špatné jsou. Problémy nejsou ani s jídlem: muž jde na bezplatnou distribuci polévky pro bezdomovce, a když má peníze, jde si nakoupit do obchodu.

 

Zdroj: medialeaks.ru

 

Paul se také nebojí situace ve světě, která vznikla v důsledku pandemie: je pravidelně kontrolován lékařem a také se chrání před ostatními lidmi zámkem na bráně.

Paul zároveň zdůrazňuje, že není jako mnoho bezdomovců v zemi.

„Nežiji u dveří nebo na lavičkách v parku, bydlím ve stanech nebo na podobných místech [pod mostem], v karavanu, starých autobusech a podobně,“ dodal.

A zdá se, že muž v blízké budoucnosti nic nezmění. Podle něj ho navíc takový život udělal svobodným a šťastným mužem.

Je pravda, že ne každý si může takové dobrodružství užít. Ale po příbězích o tom, jak se od té chvíle změnil jeho život, lidé chtějí zopakovat jeho zkušenost.

 

Share