Muž vynadal medvědovi, který se rozhodl vlézt do jeho auta: Co se stalo potom

Medvědi jsou převládající téměř po celém světě a v oblastech, které jsou blízko lesa, se již dlouho staly známými hosty pro člověka.

Pokud je v Rusku a Evropě mnoho hnědých medvědů, pak v USA a Kanadě je mnoho baribalů — černých medvědů. Jsou o něco menší, ale pro člověka neméně nebezpečné. Medvědi často přicházejí k lidem při hledání jídla, které zůstává po piknikech a túrách. Mimochodem, medvědi jsou docela chytrý. Oni totiž naučili se otevřít dveře domů i automobilů.

Zdroj: travelask.ru

Níže uvedené video bylo natočeno v Gatlinburgu v Tennessee v USA. Medvěd se rozhodl vlézt do auta rekreantů, ale majitel auta ho uviděl z balkonu a začal mu nadávat. Překvapivě to fungovalo. Jak sám autor říká, s manželkou a dětmi slavil narozeniny na chatě v lese. Pár má tři syny, a když se medvěd rozhodl vlézt do auta, muž „zapnul impozantní hlas tatínka“, jak mu děti říkají. To se povedlo a medvídek se ukryl v lese.

Zdroj: travelask.ru

Američany, kteří žijí v blízkosti lesu, už dávno nepřekvapí medvědi. Vlezou do dvorů, houpou se na houpačkách, koupají se v bazénech a válí se na trávnících. Jsou to zábavné bytosti, které je velmi zajímavé sledovat, ale pouze z bezpečné vzdálenosti. Lidé si všimli, že medvídci stále častěji vycházejí z lesa do měst a začali hledat tomu vysvětlení.

Jednak kvůli lidské činnosti klesá plocha jejich stanovišť: vykácíme lesy a stavíme tam továrny, hotely nebo čerpací stanice. Kromě toho lidé často chodí na výlety, pikniky, rybaření nebo lov a nechávají po sobě jídlo. Po vyzkoušení lidského jídla, mohou medvědi hledat další krmivo s takovým zápachem a vlastně pro něj si jdou do lidských vesnic.

 

 

Share