Život s medvědy: rodina zachraňuje osiřelá mláďata a chová se k nim jako ke svým dětem

Susan a Jim jsou manželský pár, který vytvořil centrum, kde zachraňují a vylévají osiřelé mláďata. Sem se dostanou z různých důvodů a každému z nich je zaručeno vřelé přivítání. Někteří se samozřejmě dostanou zpět na svobodu, ale jsou i tací, kteří tu zůstanou až do konce života.

Orphaned Wildlife Center se otevřelo před pěti lety, ačkoli Susan a Jim se zabývali rehabilitací zvířat téměř patnáct let. Nyní s nimi žije 11 dospělých jedinců různých druhů, kteří již nikdy nemohou opustit středisko. Úplně všechny práce v centru dělají sami manželé. V kanceláři je jen jeden zaměstnanec.

Jim se všemi medvědy se podařilo navázat velmi blízký kontakt. Chová se k nim jako ke svým dětem, protože každé z nich vykrmil z lahve, když byli úplně malí. Muž si klidně může dovolit obejmout velkého medvěda a poškrábat ho jako psa za uchem.

O panující atmosféře důvěry mezi lidmi a medvědy svědčí video s bývalým pracovníkem centra Jonathanem, který se vrátil za medvědicí Soniou. V dětství ji nahradil maminkou a trávil s medvídkem hodně času. Nejen, že si na něj vzpomněla, ale také si sním hrála.

Share