Muž zachránil pitbula, který o několik let později vyléčil jeho malého syna

V roce 2015 Brian Junior zachránil pitbula. Vzal ho z neziskové organizace na ochranu zvířat Rescue Dogs Rock NYC, jejímž úkolem je zachraňovat opuštěné psy, a poté nacházet domov pro zachráněná zvířata.

Pitbul je plemeno, které je mylně považováno za velmi agresivní. Podle Sarah Enos, zakladatelky a generální ředitelky americké nadace Pitbull Foundation, skutečný problém nespočívá ve psech, ale v jejich majitelích, kteří od raného dětství štěňata nesprávně vychovávají.

Brian už měl doma pitbula jménem Cumbria. Proto se rozhodl adoptovat i Riddicka. Jeho bývalý majitel vyhodil ho z okna jedoucího auta, což vedlo ke ztrátě jednoho oka.

Brzy po adopci Riddicka se mladénu páru narodil syn Dawson. Od samého začátku psi milovali dítě. „Pokud dítě pláče, oba k němu běží, aby zkontrolovali, zda je vše v pořádku. Pokaždé, když budíme syna, říkáme jim, že Dawson už nespí a oni vcházejí do pokoje“, řekl Junior.

Zdroj: fatelines.net

Láska je vzájemná, malý chlapec také rád tráví čas se psy.

V rodině bylo všechno v pořádku, dokud Dawson poprvé nedostal chřipku. Dítě se cítilo velmi špatně, nic mu nepomáhalo. Tehdy Dawson přilezl k Riddickovi, který ležel na podlaze, přitulil se k němu a usnul.

„Vypadalo to, že si Riddick uvědomil, že Dawsonovi je špatně, takže ležel s ním“, řekl muž. Ukazalo se, že pes byl nejlepším lékem, protože chlapec se začal cítit dobře brzy po probuzení.

Zdroj: fatelines.net

„Riddick je prostě laskavý, milující a tolerantní ke všem pes“, tvdí otec.

Rodina doufá, že tento příběh inspiruje hodně lidí, aby adoptovali zvířata z útulků, protože oni se opravdu mohou stát věrnými a oddanými přáteli.

Zdroj: fatelines.net

Share