„My nezpochybňujeme nemoc, my zpochybňujeme opatření vlády“: v Praze stovky demonstrantů vyzvali ke zrušení přísných opatření

V hlavním městě na náměstí Republiky se sešli odpůrci opatření proti koronaviru. U pódia bylo asi 100 lidí. Dalších demonstrantů však bylo podstatně více. Během akce nedošlo k žádným vážným potyčkám.

Manifestace za svobodu a pravdu odsuzující teror a manipulaci. Tak se nazýval tenhle protest. Akce byla organizována prostřednictvím sociálních sítí.

Zdroj: Dan Materna, MAFRA

Demonstrace skončila kolem 14:30. Na akci přišli také úředníci z magistrátu. Protože tam bylo hodně lidí, úředníci uvažovali, že protest ukončí.

Zdroj: Dan Materna, MAFRA

Někteří demonstranti se snažili dostat k pódiu i přes policisty. Mnozí z demonstrantů byli dost agresivní, nadávali policistům.

Mnozí přišli na náměstí a neměli roušky. Policisté oznámili, že za takové chování a nedodržení schválených vládou opatření potrestají demonstranty.

Zdroj: Dan Materna, MAFRA

Jeden z organizátorů akce David Tesař požádal lidi, aby se odstoupili od policie a nevytvářeli na ně tlak. Upozornil, že jinak by policie mohla jejich akci zrušit.

Kromě toho požádal demonstranty, aby dodržovali zavedená opatření, tedy aby byli v rouškách a dodržovali rozestupy.

Zdroj: Dan Materna, MAFRA

„My nezpochybňujeme nemoc covid, my zpochybňujeme opatření vlády, která likvidují životy, naše práva a naši zem,“ řekl David Tesař.

Dodal, že zatím nikdo nevysvětlil, jak přesně tato opatření pomáhají v boji proti koronaviru. Demonstranti požadovali, aby se jim vrátil jejich normální svobodný život.

Chtějí například zrušení nouzového stavu. Na akci přišlo mnoho lidí s českými vlajkami kvůli státnímu svátku.

Policisté uvedli, že během protestů k velkým střetům nedošlo. Policisté však byli nuceni lidem připomínat, že je třeba dodržovat opatření, která zavedla vláda.

Celkem se dnes v centru hlavního města koná několik protestů. Většinou se lidé chtějí zbavit přísných opatření, která omezují jejich svobodu a poškozují ekonomiku.

Share