Několik jednoduchých kroků a vaše orchidej rozkvěte

Orchideje jsou velmi krásné a jemné květiny, proto je najděme téměř v každém bytě. Existuje pouze jeden problém – tyto rostliny jsou velmi náročné a ne každý si s nimi poradí.

Zdroj:youtube.com

Dnes se s vámi chceme podělit o některá tajemství a pravidla péče, aby vaše orchideje vždy kvetly!

Nejprve věnujte pozornost teplotě místnosti, ve které rostliny jsou. Orchideje mají velmi rádi teplo a nemají rádi chlad, takže toto je velice důležité.

Zdroj:laykni.com

Nejpohodlnější teplota pro květinu je 18 až 28 stupňů, ale ne víc. V ideálním případě to je, když je noční teplota o 5 stupňů nižší než denní.

Zdroj:laykni.com

Pokud jsou orchideje umístěny na vaše okno, kde je slunečno, okamžitě je odstraňte z přímého slunečního světla. Slunce může být pro tyto jemné rostliny škodlivé a způsobit těžké popáleniny.

Zdroj:laykni.com

Umístěte je na konferenční stolek nebo někde do zadní části místnosti.

Zalévání má také velký význam. Mnoho lidí si myslí, že je lepší do rostliny dát více vody, než méně. To funguje, ale ne u orchidejí.

Zdroj:laykni.com

V teplé sezóně je lepší ji zalévat jednou týdně a v zimě 2krát nebo 3krát za měsíc.

Ale také věnujte pozornost skutečnosti, že nejdříve se musíte podívat na samotnou květinu a její stav. Pokud spodní listy umírají, znamená to, že rostlina potřebuje zalévání.

Zdroj:laykni.com

A pokud je vody příliš mnoho, pak kořeny začnou hnít a květina zemře.

Zdroj:laykni.com

Nejlepší je udělat tak, aby voda proudila přímo do kořenového systému. Dejte orchidej do květináče s otvory ve spodní části a použijte větší nádobu, kde bude voda.

Zdroj:laykni.com

Ponořte do něj hrnec na cca 10 nebo 15 minut. Tímto způsobem nebude tam přebytečná tekutina, takže orchidej bude v dokonalém stavu.

Share