“Na jaře přes 80 procent lidí volilo bezkontaktní doručení domů“: Jaký typ doručení balíčku volí Češi nyní

Pokaždé na Vánoce si dostaneme dárečky. Pandemie však letošní Vánoce změní. Obyvatelstvo republiky preferuje aby dárky jiné dovezli přímo domů. I když obchody jsou zavřené, zůstává možnost vyzvednutí objednaných online zboží vyzvednout je na kamenné prodejně.

Zdroj: youtube.com

To potvrzuje i mluvčí Datartu Eva Kočicová. Kočicová uvedla, že v chvíli přísných opatření poptávka po doručení na adresu několikanásobně vzrostla. Zatím si zákazník může zvolit pro doručení přepravní společnost či dopravu od Datartu. Síť obchodů proto v období svátků musela posílit vlastní dopravu.

Zdroj: novinky.cz

Určitě značně vzrostla poptávka i pro zasílaní objednaného zboží na výdejní místo. Při takovém způsobu doručení vůbec nedochází k lidskému kontaktu. V loňském roce uvažovalo o takovém způsobu doručení 58 procent. “Na jaře ale už přes 80 procent lidí volilo bezkontaktní doručení domů,“ řekl Jakub Střeštík z Mall Group.

Zdroj: novinky.cz

Dle mluvčí Alzy.cz Daniely Chovancové je dlouhodobě oblíbené rychlé doručení kurýrem. Zákazník navíc ví kdy kurýr na uvedenou adresu se dostane.

Zdroj: novinky.cz

Dalším způsobem doručovaní balíčků jsou bezkontaktní výdejní místa v blízkosti bydliště. U boxů zákazník uvede kód, který dostane předem esemeskou. Dale se mu otevře box, ve kterém již na uložené objednané zboží.

Share