Rybář zachránil racka, který ho navštěvoval po dobu 15 let

Obyvatel amerického státu Maine John Makowski zachránil před smrtí svého dlouholetého přítele – racka přezdívaného Červené oko, s nímž se zná už 15 let.

Makowski je majitelem lodi pro lov humrů a racek je něco jako jeho kapitánský papoušek: doprovází ho v každém plavání od roku 2005. Přiletí, sedne si vedle — pravda, ne na rameno, ale naproti okénku – a dívá se. Díval se na něj i Makowski, ale nedávno si všiml něčeho divného: pták měl poraněné tlapky.

Zdroj: knife.media

Zranění ptáka trápilo muže: dlouho chodil zdrcený a dokonce uvažoval, že by přestal rybařit, kdyby racek zmizel. Pak se Američan ještě vzal do náruče, vylovil ptáka a odvezl ho do centra divočiny. Červené oko strávilo několik týdnů na léčbě – samozřejmě ne bez pozornosti Makowského. Muž navštěvovál ptáka a vždy mi přinášel dobrůtku z úlová.

Racek se nakonec uzdravil, načež ho Makovský pustil na svobodu. Nyní se červené oko opět vznáší nad vodou a doprovází svého přítele.

Makowski neví, proč Červené oko si vybral právě jeho loď, ale předpokládá se, že celý tento příběh je o jednu jednoduchou myšlenku: každá živá bytost potřebuje jiné živé bytosti v okolí. Zvláště někde v tichu zálivu Maine, kde rybaří Makowski.

Zdroj: knife.media

Share