Na Slovensku začalo plošné testování populace pro COVID-19: Lidé stojí ve frontách několik hodin

Občané Slovenska podstoupí rychlé COVID-19 testy na základě antigenů, ti, u nichž se prokáže infekce, budou vyzváni, aby zůstali v izolaci.

 

Zdroj: youtube.com

 

Včera, 31. října v 7:00 začalo na Slovensku hromadné testování populace na COVID-19. Testování se účastní občané země ve věku 10 až 65 let. Testovací body budou uzavřeny večer ve 22:00 a 1. listopadu budou pokračovat v práci.

 

Zdroj: youtube.com

 

Ti, kteří si přejí absolvovat testy, se seřadí před testovacími body. Podle novin v hlavním městě země – Bratislavě lidé ráno čekali ve frontě jednu až tři hodiny. V jiných městech je čekací doba přibližně dvě hodiny. Lékaři dělají občanům rychlý test na přítomnost antigenu. Premiér Igor Matovič vyzval ty občany, kteří budou mít pozitivní výsledek, aby šli do izolace, píšou Aktuality.sk.

 

Zdroj: youtube.com

 

TakéArmáda byla zapojena do procesu hromadného testování. Podle Světové zdravotnické organizace za rok 2016 je počet obyvatel Slovenska téměř 5,5 milionu lidí. K 31. říjnu je na Slovensku registrováno více než 57 tisíc případů koronavirové infekce. 219 lidí již zemřelo v zemi na COVID-19, 12,6 tisíce lidí bylo vyléčeno.

 

Share