Návrh k dočasnému uzavření speciálních škol: Robert Plaga navrhl, aby zůstaly fungovat jen mateřské školy od 2. listopadu

V pondělí budou asi uzavřeny i speciální školy. Informoval o tom ministr školství Robert Plaga. Vláda bude toto téma projednávat v pátek. Zůstanou tak fungovat pouze mateřské školy.

Byl to návrh ministra školství, o kterém informoval prostřednictvím svého Twitteru. Navrhuje uzavřít speciální školy 2. listopadu.

Zdroj: ČT24

Podle něj je nutné na krátkou dobu snížit sociální kontakty lidí, aby bylo možné co nejrychleji otevřít školy. Pro mnoho studentů je každý den učení velmi důležité.

Poděkoval také všem, kteří pracovali ve speciálních školách nebo těm, kteří jim nějak pomáhali.

Zdroj: Petr Topič, MAFRA

14. října byly uzavřeny téměř všechny školy, většina žáků nyní studuje online. Fungovaly pouze mateřské školy, speciální školy a některé další, například ty školy, kam chodí děti zdravotníků, policistů, hasičů, atd.

Zdroj: Patrik Uhlíř, MAFRA

Školy by měly znovu začít fungovat 2. listopadu, alespoň by se měly otevřít základní školy. Do škol se měly vrátit děti prvního stupně základních škol.

Zdroj: YouTube / ANO

Nicméně, protože epidemiologická situace se zhoršila, bylo rozhodnuto, že tyto školy budou dál zavřené.

Zdroj: Vít Šimánek, ČTK

V úterý o tom informoval ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vláda s největší pravděpodobností v pátek promluví o možném scénáři návratu žáků do škol.

Psali jsme: „Celoživotní přátelé“: Eva Pilarová a Karel Gott budou vedle sebe

Share