Opozice tvrdí, že hlavním viníkem druhé koronavirové vlny je Babiš: Názory na odchod Vojtěcha se rozdělily

Politici ze všech stran reagují na rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Opozice je přesvědčená, že odchod šéfa resortu přichází se zpožděním. Vláda naopak děkuje za spolupráci a zatím se neví, kdo Vojtěcha nahradí.

Zdroj: irozhlas.cz

Ministr již předal předsedovi vlády Andreji Babišovi svou rezignaci. Během tiskové konference uvedl, že chce tímto krokem vytvořit prostor pro řešení koronavirové krize, která ještě tady chvíli určitě bude.

Na tuto zprávu ihned reagovalo mnoho politiků. Předseda občanských demokratů Petr Fiala na sociálních sítích prohlásil, že „odchází premiérů oblíbenec“. Dle politika ve své funkci toho dokázal velmi málo a jeho odchod se odehrál se zpožděním.

Zdroj: Twitter

Vicepremiér Jan Hamáček naopak Vojtěchovi poděkoval a doufá, že Babiš co nejrychleji oznámí, kdo ho nahradí ve funkci, aby ministerstvo mohlo fungovat bez přestávek.

Zdroj: Twitter

Pustil se do již bývalého ministra zdravotnictví i europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který napsal, že Vojtěch měl odejít již před několika měsíci. Uznává, že se mu něco ve funkci povedlo, ale poslední měsíce se mu moc nepovedly.

Zdroj: Twitter

Andrej Babiš však Adamovi Vojtěchu poděkoval a řekl, že je to velmi pracovitý člověk, který vydal hodně sil na boj s koronavirem.

Zdroj: Twitter

Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek tvrdí, že za nárůst nakažených může Andrej Babiš a je za aktuální situaci zodpovědný. „Dokud bude premiérem, je úplně jedno, kdo bude za ANO ministrem zdravotnictví,“ dodal poslanec.

S tím, že hlavním viníkem je Babiš souhlasí i předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která o tom napsala na Twitteru.

Zdroj: Twitter

Předseda lidovců Marian Jurečka respektuje rozhodnutí Vojtěch a přeje mu hodně štěstí v budoucnu. Politik také dodal, že je to správný krok k vytvoření prostoru pro další boj s koronavirem.

Zdroj: Twitter

Primátor hlavního města Zdeněk Hřib je přesvědčen, že se Vojtěch stal obětním beránkem před krajskými volbami a opravdový problém vidí úplně jinde. Hlavním viníkem vidí právě premiéra Andreje Babiše.

Teď Vojtěch bude pokračovat ve výkonu poslaneckého mandátu. „Uvidíme, co bude potom,“ ukončil bývalý ministr.

Zdroj: irozhlas.cz

Psali jsme: Patricie Pagáčová svou lásku neskrývá na veřejnosti

Share