Nejlepší herecké výkony dvacátého století: Legendárnímu seriálu Chalupáři je 45 let

Doba československého kinematografii byla nádherná. Na obrazovkách se objevovaly velkolepé filmy a seriály, které diváci miluji i dnes. Takovým seriálem je Chalupáři, první díl kterého byl odvysílán 23.listopadu 1975.

Režisér František Filip natočil nádherný seriál díky scenáristům Františku Vlčku a Václavu Borovičce. Diváci především miluji ten seriál kvůli hercům, kteří se v něm natočili.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Ve hlavní roli bylo komediální trio Jiří Sovák, Josef Kemr a také Jiřina Bohdalová. Díky nim na ten seriál se dívají velké množství Čechů i dnes.

Seriál popisuje zajímavé příhody bývalého kontrolora, kterého ztvárnil Sovák, a podnájemníka, kterého hrál Kemr. Všechny díly režisér natočil na Příbramsku.

Zdroj: ceskatelevize.cz

V populárním seriálu se natočili nejenom herci, ale i celá vesnice, ve které se natáčelo. Díky tomu seriálu se vesnice moc silně proslavila, a davy turistů začali ji navštěvovat.

Seriál také proslavil i píseň Když máš v chalupě orchestrion, která hrála v seriálu každý díl. Zazpíval ji Waldemar Matuška, hlas kterého autoři seriálu museli změnit kvůli jeho emigraci.

Zdroj: ceskatelevize.cz

PSALI JSME: HEREC SERIÁLU SLUNEČNA JAN ŠŤASTNÝ UVAŽUJE O DALŠÍM DÍTĚTI: „MYSLÍM SI, ŽE JI BUDU HODNĚ ROZMAZLOVAT“

PŘIPOMINAME: BOLEK POLÍVKA SPLNIL SEN: V ROCE 2021 ČESKO ČEKÁ VELKÉ PŘEKVAPENÍ

Share