“Nejsou to ale opatření, po kterých by došlo hned k poklesu“: Jak vidí situace kolem infekční nemoci COVID-19 v ČR epidemiolog Roman Prymula

Epidemiolog Roman Prymula je přesvědčen, že stav ohledně infekční nemoci COVID-19 v tuzemsku je skutečně seriózní. Jeho upozornění jsou v rozdílu s tím, co říkají o situaci vláda republiky a zejména český premiér Andrej Babiš.

Zdroj: nazory.aktualne.cz

Epidemiolog a vládní zmocněnec pro výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula v televizním pořadu promluvil o jeho názoru na současnou zdravotní situaci. Dle něj druhá podzimní vlna nemoci, kterou jsme očekávali, už je v Česku.

Zdroj: extra.cz

Třeba v Rakousku to již prohlásili, ČR to zatím stale odmítá. Uvedl, že klíčové roli v tom má rychlý a intenzivní narůst počtu pozitivně testovaných lidi.

Zdroj: extra.cz

Zpomalit nákazu je potřeba minimálně proto, aby v městech zůstával dostatek míst v nemocnících pro ti, kteří mají vážnější průběh nemoci.

Zdroj: extra.cz

Mysli si, že během léta, v době, kdy se koronavirové opatření částečně uvolnili, udělali chybu i vláda, i občane. „Náš národ je specifický, reagujeme často černobíle,“ řekl Prymula s tím, že během prázdnin občane se natolik uvolnili, že právě to způsobilo velké nynější přírůstky.

Zdroj: extra.cz

Dle epidemiologa ale opatření současně zavedla vláda včas, dotazem zůstává jestli veřejnost to bude pečlivě sledovat a vyplňovat. “Nejsou to ale opatření, po kterých by došlo hned k poklesu,“ dodal.

Share