Nejvěrnější přítel: Pes plaval 11 hodin, aby zachránil svého majitele

Německý ovčák byl nalezen v Moreton Bay v Austrálii. Našel ho jeden z místních rybářů. Pes plaval vedle krabice s náčiním a dalšími věcmi pro rybaření. Muž vytáhl vyčerpané zvíře z vody a okamžitě to oznámil pobřežní hlídce.

O hodinu později na určené místo dorazily čluny, vodní skútr a vrtulník. Záchranáři si uvědomili, že někde poblíž se potopil člun, ve kterém byli lidé.

Pes byl na zemi, ale nemohl sedět na místě a stále se pokoušel vrátit do vody. Zdálo se, že chtěl záchranářům ukázat, kde jsou lidé. Uplynulo několik hodin, než záchranáři našli 63letého majitele psa, který se z posledních sil držel za okraj lodi.

Zdroj: laykni.com

Později muž řekl, že ztratil kontrolu nad člunem, který se začal potápět. Situace se brzy vymkla kontrole a loď odhodila domácího mazlíčka a majitele různými směry.

Zdroj: laykni.com

Ukázalo se, že ovčák strávil jedenáct hodin ve vodě, když se snažil někoho zavolat na pomoc. Překonával strašlivou únavu, pokračoval v plavání a zázračně přežil a zachránil svého páníčka.

Majitel se brzy sešel se svým mazlíčkem. Naštěstí nikdo z nich nebyl zraněn.

Zdroj: laykni.com

Muž řekl, že po celou dobu, kdy byl ve vodě, doufal, že jeho mazlíček bude schopen někoho zavolat na pomoc. Je nesmírně vděčný psovi, že ho zachránil.

Ovčák získal ocenění: policisté z něj udělali na jeden den čestného policejního psa. Kromě toho byl za své hrdinství oceněn mnoha pochoutkami.

Share