“Není zde nikdo, komu bych ho mohla svěřit“: Jak musí postupovat rodiče samoživitele v případě nakažení koronavirem

Nejspíše každý vzhledem k současné epidemiologické situaci si mysli jak postupovat v případě jestli se nakazí. Stejná otázka je o mnoho krát těžší pro matky a otce samoživitele. Pokud nechtějí aby se dítě také nakazilo, tak raději ho musí dát někomu z příbuzenství nebo třeba kamarádům. Zatím ne každý člověka má tak blízkého člověka nebo jsou například staršího věku, což je rizikovou skupinou.

Zdroj: youtube.com

Dle průzkumu práce přišla jedna pětina samoživitelů během jarní první vlny koronaviru, v květnu to byla už třetina a v posledním letním měsíci polovina samoživitelů zůstala bez práce.

Zdroj: m24.ru

Svobodná matka Pavlína žije s malým synem který se narodil právě na začátku epidemii a od narozeni trpí zdravotními problémy. “Není zde nikdo, komu bych ho mohla svěřit,“ stěžuje se matka. Otec žije v sousedním Slovensku, ale o syna zájem nemá a proto ho nikdy ani nenavštěvoval.

Zdroj: idnes.cz

Rodiče Pavlíny žiji úplně na jinem konci republiky. “V případě, že by u mě došlo k nákaze a hospitalizaci, musel by být umístěn do nějakého zdravotnického zařízení, kde by měl veškerou nutnou péči a správný dohled,“ sdělila žena.

Zdroj: m24.ru

Zatím po celé republice jsou další samoživitelé, které se stejnému problému čelí. Nekteří však se mohou obrátit na svých rodičů, teda prarodičů dítěte, ale tím pádem by ohrožovali jejich zdraví. Malé děti i v případě nakažení samotnou nemoc ve většině případů mají skoro bez symptomů, zato jsou přenašečem viru.

Zdroj: m24.ru

„Příznaky u dětí byly velmi mírné. Většina žádné neměla,“ uvedl lékař Kliniky dětských infekčních nemocí Fakultní nemocnice Brno Lukáš Homola. Zatím ale dle něho děti mají tendenci se nakazit od jednoho z rodiny.

Share