Největší momenty z kariéry Aloise Hadamczika: Nejvýraznější trenér slaví 68 narozeniny

Alois Hadamczik je jedním z nejpopulárnějších a jediným z nejvýznamnějších hokejových trenérů. Ve své dlouhé kariéře dosáhl velkých úspěchu. Několikrát se svými týmy vybojoval medaili z olympiád a z mistrovství světa.

Bohužel, nebyl u fanoušků velkým oblíbencem. Někteří říkají, že byl trenérem, který byl vždy druhý. Jaké měl nejvýraznější momenty ve své kariéře?

Zdroj: extra.cz

Alois Hadamczik začal svou trenérskou kariéru v Třinci, v roce 1984. Poté co si vyzkoušel i stače v Německu nebo v Olomouci, se po roce 1994 opět vrátil do HC Železárný Třinec.

V té době tým hrál druhou ligu, ale ve stejném roce Alois zvládl vytáhnout ho do extraligy.

Zdroj: extra.cz

První velký úspěch trenér zažil v roce 1998, kdy se svým týmem v extralize vybojoval stříbro. Byl to největší úspěch pro klub a pro trenéra. V roce 1999 umístil se na třetím místě.

Zdroj: extra.cz

Od roku 2000 Alois získával medaile v extralize během 4 sezónu. Vybojoval jenom dvě medaile s Vitkovicemi, a dvě s pražskou Spartou, ale nikdy neměl zlato. Přesně v té době fanoušci začali dělat z trenéra legraci, a řekli, že nikdy nedostane zlatou medaili.

Zdroj: denik.cz

V roce 2005 Hadamczik nakouknul do české reprezentace, a hned získal bronzu na mistrovství světa. V roce 2006 získal bronz na olympijských hrách v Turíně. Pro ČR je to poslední medaile z olympiády.

V roce 2008 Alois se svým týmem prohrál Švédsku ve čtvrtfinále, kvůli tomu z funkce trenéra hned odstoupil.

Zdroj: hokej.cz

Hadamczik se po prohře v mistrovství světa vrátil do Vítkovic, a v roce 2010 v extralize znovu zvítězil stříbrnou medaile. Ten samý rok se vrátil do české reprezentaci. S ni vybojoval dvě bronzx na mistrovství světa.

Alois měl neúspěšné sezóny od roku 2013. Bylo to spolu s nevýrazným vystoupení na olympiádě v Soči. Byl velmi kritizovat za prohru outsiderům.

Zdroj: ihned.cz

Také trenéra velmi urazil jeho zeť Michal Barinek, který měl kontroverzním nominaci na Olympické hry. Kvůli tomu a také kvůli nátlaku že strany veřejnosti Alois odstoupil z funkce trenérů.

Share