Nejvýznamnější role měl v seriálu Vyprávěj: Ladislav Dušek odešel na pravdu boží

77letý legendární divadelní herec Ladislav Dušek zemřel. Bohužel, nezvítězil vážnou nemoc, kterou dlouhá léta trpěl. Za svůj dlouhý 77letý život herec měl velké množství roli, a každou z nich sehrál nádherně.

Mladší diváci ho znají z seriálové komedii Vyprávěj, ve které ztvárnil roku estébáka. Podle slov celého okolí Ladislava, byl velmi dobrým člověkem.

Zdroj: irozhlas.cz

“V hlubokém zármutku oznamujeme, že nás včera po vážně nemoci navždy opustil nás kolega a přítel Ladislav Dušek,” sdílelo ředitelství libereckého divadla na Facebooku.

Hejtman Martin Půta také řekl několik slov o svém zesnulém kamarádovi. “Zemřela jedna z nejvýznamnějších osobností libereckého občanského a společenského života,” řekl Hejtman.

Zdroj: extra.cz

Posledních 30 let Ladislav hrál v Libereckém divadle. Ale nerodil se v Praze, na Žižkově, kde také byl i cele své mladí. Začal jako amatér v Žižkovském divadle.

Už ve svém mladí Dušek se proslavil svou satirou a také parodii. Také několikrát vystupoval i v Národním divadle, ale v menších rolích. Potom známý herec se přestěhoval do Mostu.

Zdroj: denik.cz

V menším městě se stal členem souboru Městského divadla. V tomto městě Dušek ukázal, že muže být nejenom úžasným hercem, ale i politikem, který se zabývá svým okolím.

V roce 1869 přestěhoval se do Liberce, kde hrál v divadle F. X. Šaldy. Přesně v Liberci se stal jedním z nejvýznamnějších herců v České republice. Také v Liberci zasedal na radnici jako člen zastupitelstva.

Zdroj: cysnews.cz

Share