„Jsem rád, že se zákazníci chovají racionálně při nakupování léčiv“: Co kupují Češi v lékárnách v první řadu nyní oproti jaru

Když se na jaře začalo šíření nemoci COVID-19, tak obyvatele Česka se začali kupovat léky častěji. A to hlavně z důvodu, aby se byli připravení na možný průběh nemoci. Kupovali hlavně dle dostupných informaci léky proti bolesti, a to paracetamol a ibuprofen.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Nyní na podzim ale zákazníci se chovají jinak a věnuji hlavni pozornost na svou imunitu a tím pádem i kupují zcela jiné přípravky. Mezi nejprodávanější přípravky nyní patří vitaminy a prodávají se mnohem více, než léky proti bolesti.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

„Výjimečné nárůsty také pozorujeme u přípravků na podporu imunity,“ říká Alžběta Poršová z lékárny Benu. Dodává, že právě Benu má dostatečné množství zboží pro zákaznici.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Zakladatel e-shopu Lékárna.cz Vladimír Finsterle zveřejnil i to, že se v poslední době nákup různorodé dezinfekcí a léků na volný prodej proti chřipky a bolesti již od září zůstávají na stejném bodu a nadmíru nenarůstají.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

„Jsem rád, že se zákazníci chovají racionálně při nakupování léčiv,“ je napsáno na webových stránkách společnosti. Nezapomněli tam napsat i to, že rozdíl s loňským rokem je viditelný, zatímco jsme v jiné epidemiologické situaci.

Zdroj: youtube.com

Finsterle uvedl i to, že i na obilné lékárně především zákazníci nakupují doplňky stravy na podporu imunity a vitaminy.

Share