Nemohl štěkat ani se hýbat: Psa v bažině zachránil muž

Tomáš Sedláček ze Zlína, dokonce ani nepředpokládal, že by obyčejná procházka k rybníku bude pro něj záchrannou operací.

Muž přišel navštívit svou přítelkyni v obci Zlína. Po příjezdu se vydali k jezeru, které má podmáčené zóny. V jednom z okamžiků dvojice slyšela výbuchy. Když se oni přiblížili, uviděli v bažině obrovského psa plemene alabai. Prakticky celý už byl pod kalnou vodou, na povrchu jen trčela hlava a část zad. Ještě trochu a pes by se utopil.

Zdroj: mimimetr.me

Tomáš okamžitě spěchal zachránit chudáka. Pes však ani v takové nouzi nechtěl muže pustit k sobě blíž a začal štěkat. Dělala to však tak potíchz, že chlap prostě nevěnoval pozornost „rozhořčení“, popadl alabaje do náručí.

Nebylo snadné vytáhnout z topy obrovského těžkého psa. I když Tomáš měl strach, touha zachránit zvíře všechno přehnala. O to více má muž již zkušenosti se záchranou zvířat, spolupracuje se zoologickými zahradami v Liberci.

Poté, co hrdina vytáhl alabaje na břeh, zvíře asi půl hodiny leželo bez pohybu a rychle dýchalo. Pak pes vstal, šel někam a na rozloučenou nebo na znamení vděčnosti několikrát zaštěkal. Víc toho alabaje neviděl.

Zdroj: mimimetr.me

Share