Když se majitelé feny dozvěděli o diagnóze svého domácího mazlíčka, rozhodli se pro něj uspořádat „nejlepší poslední rok“ v životě

Ale fena je stále živá!

Američané Corrin a Alex Martin se před pár lety rozhodli vzít si domácího mazlíčka. A koupili si roztomilou fenku zlatého retrívra, která dostala jméno Lily.

Po několik měsíců bylo všechno v pohodě se psem. Pak si však pár všiml, že fena často čurá. Manželé se rozhodli vzít Lily k veterináři. Veterinář po prohlídce určil hroznou diagnózu: fena má renální dysplázii a ona nebude žít déle než jeden rok.

Corrin a Alex byli velmi smutní. Ten, kdo prodal jim štěně dokonce nabídl vrátit peníze „za poškozené zboží“. Manželé si ale zvíře nechali pro sebe. Navíc se rozhodli udělat to tak, aby Lily svůj poslední rok strávila šťastně.

Za tímto účelem se pár se psem přestěhoval na Havajské ostrovy. Lily se tedy naučila surfovat. Jak se ukázalo, surfování je v její krvi. Vždyť se narodila na jednom z havajských ostrovů.

Oblíbeným nápojem zvířete je „puppuccino“ (cappuccino pro štěňata).

Lily miluje plavání v oceánu. Je skutečný mořský pes.

Vzhledem k tomu, že fena by měla žít jen rok, majitelé jí dovolovali jíst, co chtěla a procházet se, kolik chtěla. Pejsek nic nepotřeboval.

Časté močení však připomínalo nemoc. Fena musela spát v plence. Oni často bývali u veterináře. Lily prošla akupunkturou a masážemi, aby se zlepšil krevní oběh v ledvinách.

Od té doby, co byla Lily diagnostikována smrt, uběhly čtyři roky. Vyrostla, stala se silnější, a co je nejdůležitější, je stále živa. Během této doby se manželům narodili dcera a syn, pro ně se fenka stala chůvou a nejlepším přítelem.

Share