“Není pro mě podstatné, jestli mě má rád, nebo nemá“: Jak okomentoval výlet Jaroslava Faltýnka do Španělska premiér Andrej Babiš

O výletě Jaroslava Faltýnka do Španělska a také o nástupu ministra zdravotnictví Jana Blatného promluvil premiér Andrej Babiš.

Zdroj: youtube.com

Babiš uvádí, že nyní není žádný zákaz cestování do jiných státu, pokud jsou dodržená všechna platná pravidla. Zatím cestování Jaroslava Faltýnka nepovažuje za správné. S tím, že v tuzemsku čísla neustálé rostou, tak je dle něj správně zůstat doma s rodinou nebo si dát výlet někam do přírody. Faltýnek již rezignoval na post prvního místopředsedy ANO, kdy došlo ke chybě, a médií stálé na jeho soukromý život věnují hodně pozornosti. “Nechápu, proč na něj média dál pořádají hon,“ uvedl premiér.

Zdroj: novinky.cz

Na konci týdne vyšlo najevo, že nový ministr zdravotnictví Jan Blatný podepsal petici Milion chvilek, která řada o to, aby premiér Andrej Babiš vzdal postu. Zatímco sám Babiš nepovažuje za problém to, že politici malé odlišní názor na věci. “Není pro mě podstatné, jestli mě má rád, nebo nemá,“ řekl.

Zdroj: novinky.cz

Andrej Babiš dodal, že nového ministra navrhl státu hlavně kvůli jeho praxi, a pokud má jiná politická mínění, tak to premiéroví není zásadní. Blatný na nabídku rozhodl rychlé, fakticky po dobu dvou hodin, jak mu trvala cesta z Brna do Prahy. Hlavně dle Babiše je, že jejich pracovní přístup je pořádku.

Zdroj: novinky.cz

Svěřil i to, že prvním člověkem na post nového ministra zdravotnictví obdržel šéf Fakultní nemocnice v Brně profesor Štěrba, a měl na myslí i šéfa olomoucké fakultní nemocnice profesora Havlíka, ale v době druhé vlny by nebo správné hledat a měnit člověka na takový post, a proto po doporučení vysoudil, že docent Blatný by byl nejlepší volbou.

Share