Neslyšící chlapec vzal z útulku němé štěně a naučil ho znakovou řeč

Lidé si stále více uvědomují důležitost adopce psů než jejich nákupu v obchodech a mnoho z nich je fascinováno myšlenkou zachránit svého budoucího domácího mazlíčka z útulku a dát mu hodně lásky a péče.

Zdroj: Abcnews.go.com

 

Mnoho lidí se však vyhýbá příliš starým nebo zdravotně postiženým psům, protože vyžadují velkou pozornost a odpovědnost, protože nevědí, že to může být ještě užitečnější projev laskavosti.

Nick Abbott, 31letý muž z Maine, který se narodil neslyšící, se rozhodl adoptovat Emersona, psa, který je také němé. Pes byl propuštěn z úkrytu na Floridě, když měl měsíc a půl, s pomocí personálu v Maine NFR.

 

 

Podle Maine NFR měl Emerson obzvláště těžkou minulost, protože poté, co byl se svými sourozenci nalezen na ulici, začal mít záchvaty. Poté, co byl hospitalizován, Emerson dostal parvo, což je vysoce nakažlivé virové onemocnění, které může mít střevní nebo srdeční formu.

 

Zdroj: Abcnews.go.com

 

Lindsay Powers z NFR Maine uvedla, že po návratu z veterináře zjistila, že se jeho sluch zhoršil. Nevěděli však, zda se narodil se zdravotním postižením, nebo měl nehodu, když byl mladý.

Psala o něm na sociálních médiích v naději, že o něj bude mít zájem dobrá rodina, o několik týdnů později jim Abbott zavolal, aby je požádali o štěně.

 

Zdroj: Facebook.com

 

Řekl jim, že je také hluchý, a tak věřil, že by se oba mohli sejít, a za méně než 24 hodin bylo adopční řízení dokončeno.

 

Zdroj: Facebook.com

 

Spojení mezi nimi bylo okamžité a Nickova matka později řekla, že to vypadá, jako by měli být spolu. Nick se začal učit znakový jazyk svého psa, počínaje jednoduchými příkazy, jako je sezení, sem a ležení a Emerson štěkal pokaždé, když se Nick dotkl laloku ucha.

Po přijetí Abbott vytvořil společný profil na Instagramu s Emersonem, kde sdílí fotografie svých dobrodružství, nové triky a novinky ze svého nového společného života jako „dva neslyšící chlapci a jejich dobrodružství!“

 

Zdroj: Facebook.com

 

Podle NFR Maine srdečný příběh inspiroval mnoho lidí k adopci chlupatých přátel. Nick konečně našel svého nejlepšího přítele a Emerson se stal ještě šťastnějším ve společnosti tak skromného a laskavého muže.

 

Share