“Neviděli jsme své děti několik měsíců”: Zdravotní sestry popsaly svou práci během karantény

V celém světě je pandemie koronaviru. Největší riziko nakažení ve dnešní době mají zdravotníci. Lékaři, lékařky, zdravotní sestry, ošetřovatele a sanitáři už několik týdnu neviděli své rodiny.

Dvě zdravotní sestry z Británii řekly reportérům o svých pocitech. Neviděly své děti už několik měsíců, a odloučení popsaly jako “holá muka”.

Zdroj: blesk.cz

43léta zdravotní sestra a matka Suzanne Vaughanová z Norfolku poslala své děti do své sestry ještě v březnu, kdy se v cele Evropě začal šířit koronavirus.

Žena denně měla denně dlouhé změny na oddělení s pacienty nakaženými koronavirem. Každý den chtěla přijít domu, a obejmout své dcery, ale bohužel nebylo to možné.

Zdroj: blesk.cz

“Počítala jsem každý den do momentu, kdy je zase uvidím. Psaly jsme si zprávy a také pořádaly videohovory. Denně ráno jsem viděla od nich zprávu: Dobré ráno mami. Každý večer mě čekala zprava: Dobrou noc mami,” řekla sestra novinářům.

“Přes den mi moji dcerky posílaly obrázky toho, co zrovna dělají,” dodala Suzanne.

Zdroj: blesk.cz

“Moji 7léta Hettie se učila vařit, nafotila její vlastní verzi kuřete KFC. Také umí vařit špagety s masovými koulemi. Moji 9léta Bella je profík na palačinky, také začala péct úžasné dorty,” uvedla sestra.

“Také často mi posílali zprávy, aby za nimi přijela: Slibujeme, že budeme stát dva metry od tebe a nebudeme brečet. Určitě jsem z toho plakala, protože jsem přesně věděla, že žádným způsobem nemůžu jich navštívit,” řekla Vaughanová.

Zdroj: blesk.cz

Minulý týden zdravotní sestra nakonec uviděla své děti. Sevřela své dcery v náručí. Dojemné video její sestra sdílela na internet, a ono stalo hitem internetu. Má 4 miliony zhlédnutí.

“V nemocnici pracuji už 20 let. Na začátku pandemii chtěla jsem pomoct lidem, a byl to můj dluh. Své dcery poslala do sestry, aby byly v bezpečí,” vysvetliva Suzanne.

Zdroj: blesk.cz

“Charlotte se svým manželem mi vyšli vstříc. Řekla jsem dcerám, že je to jenom na pár týdnu. Řekla jsem, že bude to jako prázdniny,” řekla Vaughanová.

Zdravotní sestra pracuje v Nemocnici královny Alžbety ve městě King’s Lynn. První týdny žena byla na Jipce. “Měli jsme všichni dvojité směny, a nebyli jsme úplně klidní,” vzpomíná žena.

Zdroj: blesk.cz

Své dcery svým příjezdem velmi překvapila, neřekla jim o svém příjezdu, protože nechtěla je zklamat, kdyby setkání nevyšlo.

“Všichni jsme brečeli, Charlotte a Aaron museli přestat natáčet, protože se taky rozbrečeli,” okomentovala svůj příjezd Suzanne. Teď Bella a Hattie se vrátily domu, a jsou šťastné, že mohou být se svou oblíbenou maminkou.

Také ještě jedna zdravotní sestra 30léta Charlotte Coleová se musela na dobu pandemii odvézt svého syna k rodičům.

“Můj dům utichl, je to pro mě divné. Místo křiku, smíchu, hraček na zemi můj obývák byl velmi uklizený a nablýskaný. Zjistila jsem, že se mi to vůbec nelíbí,” řekla zdravotní sestra.

Zdroj: blesk.cz

Svého syna Coleová poslala k rodičům, které bydlí jen pět minut od domu, kde bydlí se svým manželem Danielem.

“Nastavili jsme pravidla. Žádné návštěvy, komunikace jen přes videohovory. Můj manžel také celou karanténu chodil do práce. Nechtěli jsme nikoho ohrozit,” uvedla Coleová.

Zdroj: blesk.cz

“Myslela jsem, že situace není špatná, a za dva týdny budu mít svého syna doma. Ale byla jsem velmi naivní. Nevěřila jsem, že to bude trvat tak dlouho. Na syna se svým manželem chodím dívat přes okno, a to mě utišuje,” řekla sestra.

“Moji rodiče jsou moje hrdinové. Nám velmi pomohli. Myslím, že «zaslouží metál» za pomoc,” ukončila žena.

Share