„Na noc položila matka vedle svého nedonošeného syna rukavici“: Ráno sestřičky nemohly uvěřit svým očím

Hrozba předčasného porodu znepokojuje každou těhotnou ženu. Snaží se nepřemýšlet o možných komplikacích. Když Yamile Jackson v roce 2001 byla těhotnou, doufala, že se její dítě narodí včas.

Bohužel, dítě se narodilo 12 týdnů před termínem. Nešťastná žena ani netušila, že díky takové zkoušce objeví něco, co pomůže všem matkám světa!

Při narození vážil chlapeček pouhých 900 gramů. Proto musel Zachary strávit prvních 155 dnů svého života v jednotce intenzivní péče pro novorozence.

Yamile byla celé dni vedle dítěte. Musela však dítě nechat na noc. Ale když byla matka vedle syna, Zachary se cítil mnohem lépe.

Yamile se rozhodla problém vyřešit jednou provždy a brzy našla velmi zajímavý způsob. Rozhodnutí přišlo k ženě, když umývala nádobí. Jednoho pohledu na gumové rukavice stačilo, aby matka pochopila, co dítěti chybí.

Yamile si vzala látkovou rukavici a naplnila ji semeny. Pak s ní celý den chodila, aby absorbovala vůně a teplo ženy.

Zdroj: presentnews.biz.ua

Chytrá matka, předtím než odešla z nemocnice, opatrně si položila rukavici vedle Zacharyho. Výsledek překonal všechna její očekávání.

Zdroj: presentnews.biz.ua

V tu noc dítě nemělo problémy se srdečním rytmem ani dýcháním. Od té doby se chlapeček začal cítit lépe.

A když byl Zachary propuštěn z nemocnice, matce najednou zavolala zdravotní sestra!

Zdroj: presentnews.biz.ua

Požádala důmyslnou ženu, aby vyrobila několik stejných rukavic pro další nedonošené děti. Yamile samozřejmě souhlasila. Pak začala je dělat na zakázku!

Zdroj: slovenskemamicky.sk

V dnešní době jsou tyto rukavice stále žádané. Neobvyklé polštáře jsou pojmenovány „Zaky“ po prvním dítěti, které je vyzkoušelo na sobě. Lékaři dokázali, že to opravdu pomáhá dětem.

V průběhu let zachránily rukavice desítky miminek!

Zdroj: slovenskemamicky.sk

Share