Nová opatření a nový semafor: Roman Prymula pověděl o tom během brífinku

V pátek se konala tisková konference ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Ministr hovořil o aktuální situaci koronaviru v Česku, řekl, že příští týden by mohla být nová opatření a představil nový semafor.

V poslední době výrazně vzrostl počet nově nakažených koronavirem v Česku. Ministr tuto situaci během brífinku vyhodnotil.

Zdroj: Deník / Zbyněk Pecák

Roman Prymula uvedl, že epidemie se začala šířit výrazně rychleji a že nyní je naše situace podobná té, jaká je nyní v Izraeli nebo ve Španělsku.

Zároveň upozornil, že tento týden růst zpomalil. Podle něj by se počet nakažených mohl zvýšit, ale nemělo by dojít k žádné rizikové eskalaci.

Zdroj: mzcr.cz

Následující opatření jsou plánována na příští týden. Podle něj předseda vlády Andrej Babiš nechal opatření na ministerstvu zdravotnictví.

„Myslím si, že nás to bude stát tak dva měsíce, než se dostaneme na chtěný stav,“ řekl Roman Prymula.

Zdroj: Profimedia.cz

Ministr zdravotnictví ukázal nový semafor. Ještě minulý týden byly asi dvě třetiny země zelené, nyní je téměř celá země žlutá.

Roman Prymula předpokládá, že snad v budoucnu bude celé Česko červené. Červenou je ale zatím jen Praha, kde je situace nejhorší ze všech ostatních regionů Česka.

Zdroj: mzcr.cz

Také podle ministra je nyní složitá situace s kapacitou lůžek pro vážé pacienty. Proto nyní dochází k restrukturalizaci kapacity nemocnic. Je nutné zvýšit potřebnou kapacitu.

12.9.2020 – 18.9.2020 / Zdroj: mzcr.cz

Roman Prymula hovořil také o České poště a problémech, které vznikly s rozesíláním roušek a respirátorů. Podle něj budou přebaleny a senioři je dostanou znovu.

Zdroj: YouTube / WAidid

Změní se systém karantény. Nyní nebude nutné jít na test po karanténě a získavat negativní výsledek. V pondělí začne plně fungovat projekt sebetrasování.

Také ministr zdravotnictví už má účet na Twitteru, kde již požádal všechny, aby si stáhli aplikaci eRouška.

Share