Nový ministr zdravotnictví Blatný promluvil o plánech do budoucna: nevyloučil zpřísnění opatření, ale potřebuje k tomu důvody

Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný prohlásil, že nevylučuje zpřísnění opatření, ale k tomu potřebuje mít data, která budou podkladem.

Zdroj: eahad.org

Blatný tvrdí, že nabídku vést ministerstvo vzal jako výzvu a důkladně nad ní přemýšlel. V obyčejné situaci by o tom ani nepřemýšlel. Na rozhodování sice neměl mnoho času, ale stihl si to vyříkat s premiérem Andrejem Babišem a společně se domluvili.

Ministr věří, že situaci zvládne díky svým zkušenostem v minulosti. Navíc dodává, že je členem vedení jedné z největších nemocnic republiky.

Zdroj: cysnew.cz

Jan Blatný ujistil, že kolem sebe má mnoho schopných epidemiologů, se kterými situaci zvládne.

Šéf resortu považuje spolupráci s Českou lékařskou komorou za klíčovou. Její prezident před časem řekl, že nový ministr musí sáhnout k těm nejtvrdším opatřením.

Zdroj: Youtube

Blatný uvedl, že opatření jsou již poměrně významná a další změny mohou přijít pouze na základě dat o epidemiologické situaci.

„Kdyby se zdálo, že současná situace není řešitelná jinak než dalším zpřísňováním opatření, já se tomu nebráním,“ prohlásil ministr.

Zdroj: blesk.cz

Blatný prý nemá obavy z vyčerpání lůžkových kapacit. Horší situace je z personálem a zde souhlasí s šéfem ČLK Milanem Kubkem. Opírat se ale chce pouze na údajích, které prokážou, jestli je potřeba pravidla zpřísňovat.

Ministr zatím nedokáže říct, kdy se děti vrátí do škol. Musí to probrat s ministrem školství Robertem Plagou a nechce šířit informace, které se pak změní.

Zdroj: blesk.cz

Jan Blatný prozradil, že si velmi váží Romana Prymulu a bude rád, když jako expert bude pomáhat ministerstvu v rámci některé s poradních skupin.

Nový ministr je přesvědčen, že se mu bude také dobře spolupracovat s šéfem ÚZIS Ladislavem Duškem, kterého dobře zná.

Zdroj: Twitter Profesor Prymula

Kromě epidemie covid-19 se Blatný chce věnovat investicím do zdravotnictví a projektu REACT, který je potřeba stihnout včas. „Za normálních okolností by to nebylo tak složité, ale právě teď celou řadu těchto kapacit poutá koronavirus,“ dodal.

Zdroj: aktualne.cz

Share