„Za stávající situace není jiná cesta než ten tvrdý lockdown“: Milan Kubek se domnívá, že nový ministr zdravotnictví musí bojovat, aby nedošlo ke kolapsu nemocnic

Prezident České lékařské komory Milan Kubek uvedl, že nový ministr zdravotnictví Jan Blatný by měl své ministerstvo hájit. Ministr by podle něj měl zpřísnit opatření, protože počet nakažených se stále zvyšuje. Uvedl také, že vedení resortu zdravotnictví je nyní skutečnou výzvou a má obrovskou zodpovědnost. Řekl to v Interview ČT24.

Prezident České lékařské komory Milan Kubek říká, že hlavním cílem nového ministra zdravotnictví je zabránit kolapsu zdravotnického systému.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Ministr by podle něj měl být připraven o to bojovat, i když to bude muset dělat v rozporu s premiérem. S novým ministrem zatím nemluvil.

Podle Milana Kubka vláda nefunguje systémově. Často je problém, že vláda je nucena hájit ekonomické zájmy a zároveň bojovat proti epidemii.

Zdroj: zdravi.euro.cz

Prezident České lekařské komory se domnívá, že současná opařtení nestačí a bylo by nutné, aby byl vyhlášen lockdown.

„Za stávající situace není jiná cesta než ten tvrdý lockdown, protože takto se nám zdravotnictví zahltí,“ řekl Milan Kubek.

Zdroj: YouTube / reflex_cz

Řekl také, že kromě pacientů s covidem jsou ještě mnoho dalších lidí s jinými nemocemi. Katastrofu v nemocnicích proto nelze připustit.

Uvědomuje si ale, že s největší pravděpodobností vláda tak závažný krok neudělá. Vláda sepodle něj bojí reakce veřejnosti a nechce připustit ekonomické ztráty.

Zdroj: YouTube / DVTV

Řekl, že pokud budeme reagovat rychle, lockdown nebude trvat dlouho. Podle něj nebude možné žit v takovém režimu jako nyní až do dne, kdy bude vakcína připravena.

„Je potřeba zareagovat rychle a srazit tu epidemii,“ dodal Milan Kubek. Podle něj je nutné rychle zavést lockdown, který sníží počet nakažených a zemřelých, poté bude možné opatření zmírnit.

Share