Nový rekord České republiky: Denní přírůstek nakažených přesáhl 500 případů

V pátek 21.srpna v České republice denní přírůstek nakažených koronavirem poprvé přesáhl 500 lidi. Dosavadní rekord z 27.března byl 377. 21.srpna zdravotníci potvrdili 506 případů.

Momentálně celkový počet nakažených koronavirem 21551. Celkový počet vyléčených je 16062. V Česku kvůli covid-19 zemřelo 411 lidi. Počet aktivních případu nákazy koronaviru znovu přesáhl 5 tisíc.

Zdroj: irozhlas.cz

S srpnu v ČR, už čtyřikrát denní přírůstek nákazy koronavirem byl více než 300. Epidemiologové uvádějí, že momentálně máme jinou situaci, než jsme měli v březnu. Je to kvůli úmrtím, kterých je výrazně méně, než na začátku epidemii.

Zdroj: novinky.cz

Momentálně v nemocnicích České republiky leží 108 lidi, 22 z nich potřebuje intenzivní péči. Většina nakažených má mírný průběh nemoci. Od začátku týdne celkem zemřelo 13 lidi.

Největší počet nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel je na Kolíně, onemocnělo tam 40 lidi. Dalším okresem je Uherské hradiště, kde počet nakažených stanoví 37. V okresu Plzeň- sever je 35 případů. Hlavní město Praha má 32 nakažených.

Zdroj: mzcr.cz

Momentálně v Česku je příprava návratů děti do škol, což podle epidemiologových muže situaci s koronavirem zhoršit. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ohlásil, že obyvatelstvo ČR od září bude muset znovu nosit roušky.

Nošení roušek bude platit od 1.září v hromadné dopravě, na úřadech, ve zdravotnických zařízeních a senátních voleb. Lidi nebudou muset nosit roušky ve školách, obchodech, restauracích a službách pro zákazníky.

Zdroj: ihned.cz

Share